اخبار گچساران

دو خبر از گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٤
 
برای آگاهی مدیران گچساران از مسایل روز؛
هر ماه یک کتاب در گچساران به مدیران معرفی می‌شود
فرماندار گچساران گفت: به منظور آگاهی هرچه بیشتر مدیران اجرایی این شهرستان از مسائل روز هر ماه یک کتاب در نشست شورای اداری شهرستان به آنان معرفی خواهد شد.منوچهر حبیبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی و ترغیب کارکنان و مسئولان به مطالعه کتاب به این نتیجه رسیدیم که مطالعه کتاب را در بین مسئولان اجرایی شهرستان ترویج کنیم.
فرماندار گچساران گفت: محتوای کتاب‌های معرفی شده به مدیران اجرایی شهرستان گچساران متناسب با شرایط روز انتخاب می‌شود. وی بیان کرد: از آنجا که کتاب جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد و در تصمیم‌گیری‌های مهم اثر گذار خواهد بود، ضروریست که مدیران اجرایی این شهرستان بیش از پیش به فرهنگ مطالعه توجه کنند.
حبیبی مطالعه کتاب موجب افزایش میزان تجربه مدیران خواهد شد، ابراز داشت: کتاب امروزه به عنوان مظهر تفکر و اندیشه شاخه پیشرفت و توسعه جامعه بوده بنابراین می‌بایستی زمینه برای آحاد مردم به ویژه تصمیم گیرنده و مدیران فراهم شود.
حبیبی اظهار داشت: کتاب‌های معرفی شده به مدیران اجرایی این شهرستان در جلسه بعدی شورای اداری امتحان گرفته می‌شود.
رئیس اداره تعاون روستایی گچساران:
850 هزار لیتر نفت بین روستاهای گچساران توزیع شد
رئیس اداره تعاون روستایی گچساران گفت: طی سه ماه گذشته تاکنون 850 هزار لیتر نفت در بین روستایان این شهرستان توزیع شد.عبدالخالق حسینی امروز در گفتگو ی اظهار داشت: در سال جاری به دلیل بارش نزولات آسمانی ذخیره و توزیع نفت از مهرماه سال جاری آغاز شد. وی بیان کرد: در صورت بارش شدید نزولات آسمانی و بسته شدن جاده‌های سخت گذر، روستائیان این مناطق با مشکل نفت مواجه می‌شوند. حسینی ابراز داشت: 53 مخزن نفت با ظرفیت یک میلیون و 100 هزار لیتر در روستاهای این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 38 مخزن فعال و مابقی غیرفعال است. وی عنوان کرد: از مجموع 38 مخزن نفت فعال موجود در روستاهای این شهرستان 20 مخزن در بخش باشت و مابقی در بخش مرکزی است. حسینی دلیل غیر فعال بودن پانزده مخزن نفت در این شهرستان را مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهر و کاهش جمعیت روستائیان اعلام کرد و افزود: در صورت نفت رسانی به این روستاها نفت به مدت 15 تا 20 روز در مخازن آنها وجود دارد. رئیس اداره تعاون روستایی گچساران گفت: تمام 53 مخزن نفت در شهرستان گچساران در روستاها واقع شده‌اند و از اهواز نفت این روستاها تامین می‌شود. حسینی گفت: نفت رسانی به روستاهای این شهرستان با نفتکش‌های شرکت نفت و توسط پیمانکار این شرکت انجام می‌شود.
وی مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری اداره تعاون روستایی را نفت‌رسانی به مناطق روستایی و روستاهای سخت گذر دانست و افزود: به دلیل همکاری ناحیه پخش فراوردهای شرکت نفت در سال جاری با مشکل خاصی مواجه نشدیم.
حسینی ابراز داشت: در سال گذسته 3 میلیون لیتر نفت بین روستائیان این شهرستان توزیع شد. وی عنوان کرد: تمام مخازن این شهرستان دو تا سه مرتبه در آنها نفت ریخته شده و کار نفت‌رسانی به این مخازن تا برطرف شدن نیاز روستاها به سوخت ادامه خواهد داشت. حسینی اظهار داشت: 45 هزار نفر روستایی تحت 38 مخزن فعال این شهرستان قرار دارند.