اخبار گچساران

رونمایی در عاشورای88
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/٩
 

زواره کائیدی

 

ریخت شناسی رفتار فرقه سبز و حامیان خارجی آنها طی6 ماه گذشته فراز و فرودهای زیادی داشته است. اینکه چرا آنها در انتهای راه، اهانت به مقدسات نظام و انقلاب را در دستور کار قرار دادند مهم است. سکوت برخی مدعیان پیروی از امام (ره) در جریان اهانت به ساحت مقدس امام امت و بنیانگذار جمهوری اسلامی، بهانه ای داشت و آن اینکه این کار مشکوک است . اما روز عاشورا هیچ جریان مشکوکی در کار نبود. خود فرقه بدون نقاب به خیابانها آمده بود وبنای خشونت و درگیری با مردم را در پیش گرفت.

ریخت شناسی رفتار فرقه سبز و حامیان خارجی آنها طی6  ماه گذشته فراز و فرودهای زیادی داشته است. اینکه چرا آنها در انتهای راه، اهانت به مقدسات نظام و انقلاب را در دستور کار قرار دادند مهم است.
سکوت برخی مدعیان پیروی از امام (ره) در جریان اهانت به ساحت مقدس امام امت و بنیانگذار جمهوری اسلامی، بهانه ای داشت و آن اینکه این کار مشکوک است . اما روز عاشورا هیچ جریان مشکوکی در کار نبود. خود فرقه بدون نقاب به خیابانها آمده بود وبنای خشونت و درگیری با مردم را در پیش گرفت.
حرمت شکنی، آتش زدن قرآن ، حمله به دستجات سینه زنی،  اهانت به مقدسات و هتک حرمت شعایر الهی عاشورا چیزی نبود که بتوان آن را به امری مشکوک نسبت داد.
حمایت فوری کاخ سفید از اهانت کنندگان به حریم سید الشهداء را دیگر نمی شود پنهان کرد.
وقتی منافقین در آمریکا صریحا از عبیدالله بن زیاد به عنوان یک سردار رشید تجلیل می کنند، طبیعی است عمال آمریکا در تهران افتضاحی به بار بیاورند که با هیچ چیز نتوان آن را پنهان کرد.
وقتی عالم و آدم در روز عاشورا در عزای امام حسین (ع) مشغول عزاداری بودند پیاده نظام فرقه سبز با سوءاستفاده از حضور مردم در هیئت های عزاداری با آمدن به چند خیابان، عمق کینه خود را به اسلام، انقلاب و نظام نشان دادند. سوت زدند و رقصیدند و حیا نکردند.
مفهوم این شرارت و لجاجت و دهن کجی به اصیل ترین اعتقادات مردم چیست؟ چرا آنها به سیم آخر زدند؟ ما از این شرارتها چه پیامی دریافت می کنیم؟
نوع برخورد موسوی و کروبی با ملت طی6  ماه گذشته این بوده است که چون مردم به ما رای نداده اند و با «دنیای» ما در افتاده اند ما هم با همه «دین» و «اعتقاد » و «مقدسات» مردم در می افتیم و از آنها انتقام می گیریم! اهانت به امام (ره) و حرمت شکنی در روز عاشورا ، کف و سوت زدن ها و حمله به دسته های عزاداری و آتش زدن قرآن اوج این انتقام کشی است.
طبیعی است مردم ما به تبعیت از  امام (ره) که بر سرآمریکا فریاد کشید و فرمود، (اگر شما با دین ما در افتید ما هم با همه دنیای شما در خواهیم افتاد و روزگارتان را سیاه خواهیم کرد) (نقل به مضمون)، عمل خواهند نمود.
حادثه روز عاشورا به قدری شفاف و روشن مقاصد ضد مردمی و ضد اسلامی سران فتنه را رونمایی می کند که هرکس را که از روی جهل و غفلت به این جماعت پیوسته پشیمان می کند. امروز کف فرقه را  عناصر لائیک و ضد دین تشکیل می دهند، همانها که در اهانت به مقدسات در دوران اصلاحات و پس از آن با هم مسابقه گذاشته اند.
رونمایی از جنبش سبز اموی در روز عاشورا یک نقطه عطف است که صفوف برخی مدعیان طرفداری از امام و انقلاب و اسلام را از دنباله فرقه سبز که در لندن و واشنگتن هستند جدا می کند.
این یک گام به جلو برای شفاف سازی است. ما باید با آغوش باز از کسانی که وارد خیمه مردم و امام حسین (ع) می شوند استقبال کنیم . به شرط آنکه مردم در آنها صدق و منطق «حر» را مشاهده کنند.
اکنون مردم کیفر خواستی به بلندای تاریخ ستم امویان در ذهن خود علیه فرقه سبز دارند و امروز در راهپیمایی سراسری آن را بازخوانی می کنند.