اخبار گچساران

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

کارخانه بهره برداری نرگسی روزانه 15 هزار بشکه نفت تولید می کند

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت : در کارخانه بهره برداری نرگسی روزانه 15 هزار بشکه نفت تولید و بعد از فرآوری به سمت تلمبه خانه گوره انتقال داده می شود . مهندس علی پولادی وندا در گفت و گو با خبرنگار ما ، افزود:این کارخانه یکی از تأسیسات نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که در استان بوشهر و در شهرستان برازجان و در فاصله 220 کیلومتری گچساران واقع شده است .
وی اظهارداشت : فعالیت این کارخانه در سال گذشته به علت برخی مشکلات حدود 6 ماه متوقف شد که در این مدت بالغ بر 200 میلیون دلار خسارت به همراه داشته است .
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد : شهرداری شهر وحدتیه در استان بوشهر درخواست پرداخت یک درصد عواید حاصل از فروش محصولات این کارخانه را به دلیل آلایندگی این کارخانه داده بود که با پیگیریهای صورت گرفته این مشکل مرتفع و فعالیت کارخانه در روزهای آخر سال گذشته از سر گرفته شد .
پولادی وندا تصریح کرد : بر اساس قانون منابع آلاینده که نام آن در لیست محیط زیست قرار دارد باید یک درصد حاصل از فروش محصولات خود را به شهرداران مناطق حوزه فعالیت بپردازند که متأسفانه نام نفت به اشتباه در لیست آلاینده ها قرار گرفته شده بود که با پیگیریها و اقدامات به عمل آمده سازمان محیط زیست به صراحت اعلام کرد که واژه نفت به اشتباه اعلام شده و باید واژه گاز جایگزین شود . وی ادامه داد : خوشبختانه با اعلام سازمان محیط زسیت مشکل این کارخانه مرتفع و فعالیت آن مجدداً آغاز شد .
گفتنی است که شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه 750 هزار بشکه نفت در چهار استان کهگیلویه و بویر احمد ، بوشهر ، فارس و خوزستان دارای تأسیسات نفتی است .