اخبار گچساران

سخنی دلسوزانه با رئیس جمهوری در استانه سفر به استان
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢٢
 

بســـــم الله الرحمن الرحیم

اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

جناب دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران , سلام علیکم.

جناب دکتر ، مردم فهیم ایران با درک تمامی شرایط حاکم بر ایران و جهان ، با تحمل فشار های اقتصادی ، با صبر بر جراحات وارده آمده ی ناشی از فقر  و بیکاری ، بر پیکره ی خانواده ها و شهرهای بزرگ و کوچک و با سکوت در قبال تشنجات سیاسی ، با بصیرت تمام در 22 خرداد به پای صندوق های رأی آمدند که تا با فرو انداختن هر برگ در صندوق ، شخصی به قامت 24 میلیون رأی از آن بیرون آید تا آرمان های ایشان را تحقق بخشد.

شاید در آن روزها همگی متفق القول بودیم که فشار هر چه باشد تحمل می کنیم ولی تو را می خوانیم و با قلم خویش نام تو را بر برگ برگ آرا ثبت می کنیم ، چون باور داشتیم که اطاعت از رهبری را سرلوحه کار خویش و محبت او را سرمشق رفتارت قرار داده ای .

در تمامی بحث و استدلالاتمان هر کجا که کار خصم بر ما تنگ می آمد و گوی سبقت را از ما می ربود به یک نکته اساسی اشاره می کردیم ، بله ولایی بودن. آغاز و انجام بحث را به این نقطه سوق می دادیم , ترتیب چیدن مقدمات  استدلالمان را به این نتیجه توجه می دادیم و در یک کلام برگ برنده ما در تمامی آنها کلمه ی سبز ولایت بود که تمامی رنگ های سبز و سفید دیگران در مقابل  عظمتش سر فرو می آوردند .

تو را ولایی می خواندیم و دوستت داشتیم  چون لبخند رضایت را بر لبان رهبر عزیز مان می دیدیم آنجا که چون سربازی فداکار در اجرای فرامین او می کوشیدی و جهاد می نمودی ، جناب دکتر !

جناب اقای احمدی نژاد، ملت به پای صندوق ها به این امید رفتند تا شخصی را بر مسند ریاست جمهوری مملکت بنشانند که از غم رهبری بکاهد و با اطاعت و پیروی از ایشان بر سرعت انقلاب اسلامی بیفزاید ، انقلابی که به گفته معمار کبیرش ، انفجار نور بود.

ملتی خسته از تشنجات و التهاب های سیاسی ، ملتی خسته از بی تدبیری و لجاجت های افراطی ، حماسه ای بر پا کردند تا با این انتخاب مرحمی بر این رنج ها نهاده و آسوده به چشم انداز در انتظار خود بنگرند.  

جناب اقای دکتر

 

ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضرتعالی و همراهان محترم جهت سفر به استان شهید پرور کهگلیویه و بویراحمد برای سومین بار امیدوارم که این سفر ، برکات خوبی را برای مردم محروم و مظلوم استان به بار داشته باشد . حال توجه شما عزیز بزرگوار را که همواره در شعار و عمل به عدالت پایبند بودید و در جهت ترویج عدالت محوری و مهرورزی تلاش می کردید به عنوان یک شهروند و خبرنگار شهرگچساران و فردی که در این سی سال بعد از انقلاب به دنبال سربلندی اسلام و انقلاب بوده است از سر دلسوزی به چند نکته جلب می نمایم .

مردم این سرزمین مردانی هستند که دلاور مردی آنان در طول تاریخ کهن ایران زبانزد بوده ودر طول هشت سال جنگ تحمیلی در زمینه اعزام به جبهه  با توجه به احتساب جمعیت مقام اول ، در تمام صحنه های شرکت در انتخابات مختلف ودر ولایت مداری حرف اول را زده اند   

اقای احمدی نژاد

امروز  باید حقیقت را گفت  ظلمی که به مردم مظلوم و محروم این عاشقان انقلاب و ولایت تاکنون شده  است عذابشان می دهد .

من چون اهل گچسارانم و سی سال بعد از انقلاب با مردم دلسوخته و ولایت‌مدار زندگی کرد ه ام به مشکلات این شهر نفت خیز میپردازم.

دکتر جان

البته هیچ وقت مردم منکر این نیستند که خدماتی که به انها در طول این سی سال توسط مسئولین انقلاب شکوهمند اسلامی شده است  نادیده گرفته شود اما

حضور بیست و شش هزار نفر بیکار تنها در این شهری که روزانه هفتصد و پنجاه هزار بشکه نفت تولید میکند بر مشکلات پیرامون افزوده است.این شهر بعد از تصویب دو در هزار نفت چشم امید به جذب بودجه برای رفع مشکلات داشت در شرایطی که بعد از چند سال از تصویب این دو در هزار حتی یک صنعت بزرگ و جدید به شهر اضافه نشده است .

حدود هفت سال است که مردم گچساران چشم انتظار پالایشگاه  پتروشیمی هستند و بیش از سه بار هست کلنگ ان به زمین زده شده و طی این سالها پیشرفت پروژ ه  ان حتی به سه درصد هم نمیرسد   مدت زیادی هم هست که دیگر راکد مونده  ایا شهری که یک چهارم نفت صادراتی از ان صادر میشود این حق را ندارد تا جوانانی که بوی دود و گازش را میخورند از ان بهره ببرند؟

 تازه بوی دود و گاز پیشکش اقایان  شهرگچساران از ردیف شهرهای محروم خارج شد و به جمع توسعه یافتگان پیوست . اولین پیامد این توسعه یافتگی ، افزایش صددرصدی مالیاتها بود که به یکباره از 5 درصد به 10 درصد صعود کرد ! یقیناً در پی آن هرآنچه تحت عنوان مزایای شهرهای محروم به کارکنان دولت پرداخت می شد نیز دستخوش تغییراتی گردید. اما براستی در گچساران چه اتفاقی افتاده که محرومیت آن رفع شده است ؟ یا به عبارت دیگر گچساران امسال با گچساران سال قبل و سالهای قبل چه تفاوتی کرده است ؟

معیارهای توسعه یافتگی چیست ؟ آیا در وضعیت معیشتی و رفاهی مردم تغییر بنیادی و اثرگذاری بوجود آمده است ؟ آیا درخصوص امکانات آموزش عالی اتفاق جدیدی افتاده است ؟آیا به لحاظ بهداشتی و درمانی،  بیمارستان یا کادر پزشکی مجرب و متخصص کاملی وجود دارد ؟ آیا وضعیت راهها و زیرساخت های شهر و روستاهای آن دستخوش تغییر اساسی شده ؟ آیا احداث کارخانه هایی که وعده آنها سالهاست داده شده ، به نتیجه رسیده و نرخ بیکاری تنزل یافته است ؟ آیا دغدغه های خانواده ها برای ازدواج و شغل جوانشان کاهش یافته است ؟ آیا در توسعه زیرساختهای ورزشی ، به نسبت جمعیت شهرستان و سالهای طولانی زیرصفر بودن ، اتفاق خیلی مهم و خوشایندی افتاده است ؟ آیا آب و هوای شهر بهاری شده و دیگر خبری از گرمای سوزان و شرجی و گردوغبار و دود تاسیسات نفتی وجود ندارد ؟ آیا صاحب مترو ، راه آهن و دانشگاه دولتی شده ایم ؟ و دهها آیای دیگر ...

یکبار دیگر این سئوال را مطرح می کنم که چه اتفاق جدیدی در گچساران افتاده است؟

اگر گچساران فعلی همان گچساران سال قبل و سالهای قبل تر از ان هست ( که هست ) و یا اگر منصفانه تر بخواهیم نگاه کنیم ، تغییر چندان اثرگذاری در زندگی ، رفاه و معیشت مردم بوجود نیامده ، پس باید پرسید چرا در سالهای قبل این شهر در ردیف شهرهای محروم بود ؟ وآیا می توان مثلا شهری مثل شیراز را با گچساران مقایسه کرد وگفت این دو شهر در ردیف شهرهای برخوردار هستند؟البته هیچکس دوست ندارد به بهای محروم ماندن واز قافله توسعه دور بودن ، از دادن مالیات معاف باشد. به بیان دیگر همه علاقه مندند که حتی در رفاه نسبی باشند وبیش از این هم مالیات بپردازند.گچساران فعلی نسبت به گچساران سالهای دورتر فقط دارای یک دانشگاه آزاد است که به موازات ایجاد امکاناتی برای ادامه تحصیل برای جویندگان علم ، بار مالی بسیار سنگینی بر دوش خانواده ها گذاشته است  باری که بدلیل عدم امکان اشتغال همه افرادی که در آن تحصیل نموده اند ، از سنگینی آن کاسته نمی شود. بعلاوه ما چندین سال است که دانشگاه داریم ولی در شمار شهر های محروم بوده ایم . اینجاست که همه از خود می پرسند که امسال  چه رویداد مهمی باعث شده ، از این لیست  به در آییم ؟ لیستی که خارج شدن از آن آرزوی دیرینه  همه ماست . چند پارک و فضای سبز که مردم ، خیلی آرامش خاطری هم از حضور در آنها ندارند و یک استخر و امکانات غیراستاندارد جزیی دیگر هم از جمله موارد اختلاف گچساران امروز ودیروز است . البته شاید مسئولین محترم ، توسعه راههای روستایی و رساندن آب و برق و تلفن و نظایر آنرا هم از جمله عوامل دخیل در رفع محرومیت بدانند. شکی نیست که به برکت انقلاب دراین موارد هم خدمات ارزنده ای شده که در جای خود شایسته تقدیر است . ولی همه این ها فقط برخی چاله های ریز محرومیت را آنهم تا حدودی پرکرده ولی چاله های    بزرگ تر و اصلی که همان اشتغال و رفاه اجتماعی در جنبه های گوناگون آن است ، نه تنها پرنشده که روز به روزهم بزرگتر می شود. کسی چه می داند ، شاید به لطف  رفع محرومیت ،  هزینه های جدیدی که به کارمندان و به تبع آن به تمام افراد جامعه در این شهرستان تحمیل خواهد شد  ، بتواند این چاله های چاه گونه را پر کند !  این مردم خیلی نجیب ، صبور و دارای سعه صدر هستند . آنان را دریابید .

جناب اقای دکتر احمدی نژاد

در سفر اولی شما پروژه هایی نصیب شهر ما شد که هنوز  خیلی از انها به بهره برداری نرسیدند( در سفر دوم شما چون ما دیگر به شهر درجه یک مفتخر شده بودیم  پروژه ای نرسید )  پروژه بیمارستانهای نفت و شهر،پروژه دانشکده نفت و گاز ، پروژه جاده کمربندی،کارخانه ماشین الات ، و پروژه فرودگاه گچساران و خیلی دیگر از پروژههای اولی شما هنوز مانده و مسئولین در صدهای غلط ب ه خورد مردم دادند و شما هم از همه بیشتر مردم را میشناسید چون از جنس خود مردم هستید و مردم میدانند که اینها امار اشتباه میدهند چرا باید اینطور باشد.؟

چرا در سفر کنونی شما در گچساران فقط باید افتتاح نماز خانه مدرسه راهنمایی شاهد باشد؟ ایامیدانی که متاسفانه خیلی از این پروژه ها که در دست اجرا هستند بعد از سفر شما دیگر راکد میماند ؟

چرا از نخبگان گچساران در سطح کشور و استان و شهرستان  استفاده نمی کنند؟

چرا به امور خانوادهای شهدا، جانبازان ، ازادگان و رزمندگان رسیدگی نمیشود ؟

چرا به امور عشایر و روستائیان و کشاورزان و دامداران رسیدگی نمیشود ؟

چرا هنوز  به جاده های شهر نفت خیز گچساران  نمیرسند ؟

چر ا مشکل آب آشامیدنی شهر گچساران که به گواه کارشناسان در برخی نقاط شهر آب مصرفی حتی برای حیوانات هم مضر است حل نمیشود ؟ . چرا بایستی هر روز شاهد وعده و وعیدهای چندگانه و چند گونه مسئولین محترم باشیم ؟ روزی اعلام می کنند تا سال 89 آب سالم وارد شبکه آب شرب شهری می شود ، روز دیگر می گویند به علت تعلیق پروژه سال 91 افتتاح می شود . پروژه فاضلاب شهری نیز مثال دیگری از همین مورد است .  چرا بیست و شش هزار جوان گچسارانی بیکارند در حالی که یک چهارم صادرات نفت مربوط به این شهراست ؟

اقای رئیس جمهورشما با پارتی بازی و تبعیض مخا لفید اما تو را به خدانگذارید حق این مردم عاشق  انقلاب و امام و رهبری ضایع شوداخیرا در یک جایی نزدیک به هفتصد نفر به کار گرفته شده که متاسفانه اکثرا غیر بومی هستند و به سفارش این و ان به کار گرفته شدند چرا باید جوانان گچساران مظلوم باشند ایا این ظلم در حق انها نیست؟

 آقای رئیس جمهور

امیدواریم با درایت و تدبیر و اندیشه خردمندانه حضرتعالی ، وزرای محترم ، نمایندگان محترم استان ، ائمه جمعه محترم ، مدیران عزیز و اعضای شورای اسلامی شهر به نتیجه نسبی دست یابیم تا بتوانیم پاسخگوی حق الناسی باشیم که قابل گذشت نمی باشد و خواهش می نمایم که اجازه  بدهید تا مسئولینی که واقعا دلسوز جامعه اند جهت رفع مشکلات این شهرستان در محیطی صمیمانه و صادقانه دیداری با حضرتعالی داشته باشند

 و باور نمایید این مطالب که ابراز شد همه از سر دلسوزی بود و نه مطامع شخصی.  بنده را همه میشناسند . از اول انقلاب تاکنون در خدمت به ان   هیچ کوتاهی نکردم پنچاه و چهار ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، افتخار جانبازی ، بیست سال در ستاد نماز جمعه و حزب جمهوری اسلامی ،جامعه  اسلامی فرهنگیان و حزب موتلفه و پایگاههای بسیج  همه نشان دهنده  این است که تا جان دارم از انقلاب و ولایت و از مردم مظلوم گچساران دفاع میکنم  همیشه هم در روزنامه ها و سایتها ی ارزشی قلم زدم و به دنبال حل مشکلات مردم هستیم  و هیچی  هم برای خود نمیخواهم  و افتخار هم میکنم که سرباز ولایت هستم. در پایان امیدوارم در حل مشکلات مردم ما را یاری کنید .