اخبار گچساران

ایجادشهرستان باشت در نقشه جغرافیایی کهگیلویه وبویراحمد ابلاغ شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢۳
 

سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزارت کشور در نامه ای به استاندار کهگیلویه و بویر احمد ایجاد شهرستان باشت به مرکزیت شهر باشت در نقشه جغرافیایی این استان را ابلاغ کرد. در این نامه از نوذری استاندار کهگیلویه و بویر احمد خواسته شده است با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آئین نامه اجرایی در این مورد اقدامات لازم بعمل آید. بر اساس ابلاغیه جدید هیات دولت در نقشه جدید جغرافیایی استان کهگیلویه و بویراحمد باشت به شهرستان و بوستان به بخش ارتقا یافته است.
به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور این تصمیم هیات دولت بر اساس ضوابط و تعاریف تقسیمات کشوری و بنا به ضرورت های منطقه ای اتخاذ شده است. بر اساس این گزارش، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور، بخش بوستان به مرکزیت روستای بوستان از ترکیب دهستانهای بابوئی و تلخاب در تابعیت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، روستاها، مزارع و مکانهای چهار راه گشین ، پزین ، ده کهنه ظفری ، کوشک ظفری ، تلخاب سلفی بیدک ، پاتاوه بیدک ، سطان آباد ، مزک (میر محمد نبی) ، بیدک علیا ، مه تم ، تلخاب علیا و دره چاه بیدک از دهستان کوه مره خامی بخش باشت استان کهگیلویه و بویر احمد منتزع و به دهستان بابوئی همان بخش الحاق می شود. همچنین دهستان سرآب نیز به مرکزیت سرآب نیز بالا از ترکیب روستاهاف مزارع و مکانهای سرآب نیز ، صول ، نول ،برغون ، منصور آباد ، سعادت آباد ، ملک آباد ، تل مویزی ، گروس ، دره نین ، تلمبه حاج نبی برغون ، بادخون باشت ، چهارراه گشین ، پزین ، ده کهنه ظفری ، کوشک ظفری ، تلخاب سفلی بیدک ، پاتاوه بیدک ، سلطان آباد ، مزک (میر محمد نبی ) ، بیدک علیا ، مله تم ، تلخاب علیا و دره چاه بیدک در تابعیت بخش باشت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویر احمد ایجاد می شود. بر این اساس ، دهستان تلخاب به مرکزیت روستای چاه تلخاب علیا از ترکیب روستاها، مزارع و مکانهای چاه موره ، پاکوه مراسخون ، بهره عنا ، دره باشت ، دلی رباط ، امامزاده سید فخر الدین عنا، منشتر عنا ، چاه تلخاب علیا ، گوهرگان سفلی ، ده جلیل (آشیری) ، چاه چنار عنا ، ده بزرگ ، گوهرگان علیا ، گوهرگان سفلی ، تکیه و سرمور ، شهدای چنار و مورتن گوهرگان در تابعیت بخش باشت شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویر احمد ایجاد می شود. این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است