اخبار گچساران

قرآن سوزی ، حماقت بزرگ در عصر جاهلیت مدرن
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳٠
 

قرآن کریم خود در ضمن آیات مختلف، خصوصیات دشمنان اسلام را برشمرده و از توطئه های مختلف و برنامه های آنها پرده برداشته و آنها را معرفی می کند  و مسلمانان را به هشیاری و بیداری فرا
می خواند :
 تلاش دشمنان برای نابودی اسلام
1-صرف بودجه (انفال – 36)
2-کم جلوه دادن قدرت مسلمانان ( شعرا- 54)
3-محاصره اقتصادی (منافقون – 7)
4-ایجاد صحنه های سرگرم کننده (لقمان – 6)
توطئه ها و برنامه های دشمنان : 1- آنها دوست ندارند هرگز به شما خیری برسد . (بقره – 105) 2- تضعیف ایمان ها (بقره 109) 3- اغفال مسلمانان از تجهیزات نظامی و مادی ( نساء – 102)
4- دوست دارند مسلمانان در رنج و مشقت قرار گیرند . (آل عمران – 118) 5- دوست دارند همانند آنها کافر شوید. ( نساء – 89) 6 – هرگز از مسلمانها راضی نمی شوند مگراز آنها پیروی شود . (بقره – 120) 7- ناراحت شدن آنها به هنگام رسیدن خیر به  مسلمانان . (آل عمران – 120) 8- آنها اصلا" شما را دوست ندارند. (آل عمران – 119) 9- آنها دوست دارند شما را گمراه کنند. ( آل عمران – 69)
حال ، با عنایت به آیات فوق الاشاره پر واضح است علت اینکه نظام استکباری و صهیونیست های مسیحی نما ، قرآن را آتش زده و می سوزانند این است که قرآن ماهیت ضد خدایی و ضد بشری آنها را معرفی و نقشه ها و اهداف پلید آنان را برای مسلمین و بلکه جوامع بشری برملا و آشکار می سازد و از این رو است که با قرآن و مفاهیم ارزشی و الهی آن دشمن اند و این دشمنی خود را با توهین و جسارت به نمایش می گذارند غافل از اینکه همین رفتار آنها موجب توجه بیشتر بشریت به قرآن کریم خواهد شد .
هرگز فراموش نخواهیم کرد که پیام آور وحی ، محمد مصطفی (ص) می فرمایند : « هرگاه فتنه ها همچون پاره های شب ظلمت افزا ، شما را فرا گرفت و به شبهه انداخت بر شما باد به مصاحبت قرآن»، ودرادامه درباره عظمت قرآن می افزاید : «شگفتی های آن به شماره در نمی آید و سخن های نو و تازه اش کهنه نمی گردد ، در آن چراغ های هدایت و مناره های حکمت قرار دارد .»( 1)
و همچنین هرگز فراموش نخواهیم کرد فرمایشات گوهر بار قرآن ناطق علی علیه السلام را که می فرمایند : «آگاه باشید قرآن یگانه خیرخواه است که تقلّب و خیانت نمی کند و هدایتگری است که گمراه نمی سازد و سخنگویی است که دروغ نمی گوید ، هیچ کس با قرآن همنشین نشد مگر اینکه از کنار قرآن با افزایش یا کاهشی برخاست ، افزایشی در هدایت و کاهشی از کوری و ضلالت .»( 2)
و اما اقدامات موهن و جسارت های بی شرمانه نظام استکباری و حکومت های خود کامه  طاغوتی نظیر حکومت آمریکا ، انگلیس  فرانسه ، .... طی چند سال گذشته  که در قالب داستان سرایی و تخیّلات شیطانی سلمان رشدی مرتد و کشیدن کاریکاتورها و حمله به مساجد و آتش زدن آنها و توهین به پیامبر اعظم (ص) شروع و در ادامه اقدام به عمل احمقانه «پاره کردن و سوزاندن قرآن » ختم شده است را
 می توان در چند نکته خلاصه کرد:


1-نظام سلطه و چپاول و غارت که طی قرون اخیر بنای تصرف گنج ها و منابع وذخایر مادّی مسلمانان و نابودی گوهرها و ذخایر معنوی آنان رادر سرداشته و اکنون تمام نقشه های استعماری خود را به واسطه نقش پیامبر (ص) و قرآن او در بیداری امّت اسلامی ، نقش بر آب می بیند ، اقدام به این «عمل احمقانه» نموده است .
2-
استقبال و رویکرد پرشتاب به اسلام در میان طیف روشنفکر و اندیشمند و محقق  و قرآن به عنوان پر فروش ترین کتاب  انسان ساز در جوامع غربی بویژه آمریکا ، گردانندگان نظام سلطه را وادار به تحقیر و توهین و گرفتن انتقام از دین اسلام و کتاب قرآن نموده است .
3-
شکست های متعدد و پی در پی آمریکا و ناتو در عراق ، افغانستان  لبنان ، فلسطین و همچنین عجز و ناتوانی آنان در حمایت از صهیونیست ها و پیشبرد اهداف خائنانه آنها از سویی و مشکلات عدیده داخلی اعم از آمار بالای بیکاری ، معضلات لاینحل اقتصادی ، اعتراضات روز افزون اجتماعی ، بروز بحران های اخلاقی و روانی – حتّی در بین کشیشان –و  مهمتر و بالاتر از همه برملا شدن ضعف و ناتوانی تفکرات ماتریالیستی و کاپیتالیستی در اقناع و ارضای جوامع غربی و آینده مبهم و محکوم به نابودی و اضمحلال ، آنان را وادار به انجام این «عمل احمقانه» نموده است .
4-
روحیه استکباری گردانندگان آمریکا ، مانع از پذیرش واقعیت های موجود در صحنه ها و عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و اعتقادی جهان شده و آنان را گاهی وادار به قدرت نمایی و ارعاب جوامع و کشورها  و گاهی به عوام فریبی و انحراف افکار عمومی با ژست ها و شیوه های مستکبرانه و «حماقت آمیز» از این دست نموده است .
5-
این «عمل بی شرمانه» در مقابل کاخ سفید و در حضور و حمایت ضمنی پلیس و با پوشش خبری ده ها خبرنگار و عکاس و تصویر بردار نشانه بارزی است از طراحی و توطئه ازپیش تهیه شده صاحبان صهیونیست کارتل ها و تراست ها ی تجاری ، نفتی ، صنعتی و سرمایه داران کارخانجات اسلحه و داروسازی و گردانندگان عروسک های خیمه شب بازی تئاتر بزرگ کاخ سیاه .
6-«
فاجعه قرآن سوزی» که توسط صهیونیست های افراطی مسیحی نما ، به منظور ایجاد تفرقه و شعله ور کردن اختلاف میان مؤ منان و موحدان مسلمان و مسیحی طراحی  و اجرای آن به کشیشان دارای تفکرات قرون وسطایی و تهی از معرفت و آگاهی و بی اطلاع از معارف و احکام انسان ساز دین اسلام و کتاب قرآن سپرده شده ، در حالی که بانگ رسوایی همجنس بازی و کودک آزاری آنان در سر هر کوی و برزنی به صدا در آمده است .
7-
این «اقدام سبعانه»، نشانه « بی منطقی و عجز و ناتوانی » در مقابل « منطق قوی و برهان قاطع » آیات تعالی بخش قرآن کریم است که ان شا ء الله موجبات اتحاد و انسجام و بیداری هر چه بیشتر متدیّنان و مستضعفان عالم را فراهم خواهد ساخت .
8-
قرآن این معجزه بزرگ و جاودانه الهی و محتوای ارزشی آن محکمتر از آن است که با سوزاندن چند برگ کاغذ ازبین برود ، بلکه این «اقدام حماقت آمیز» باعث توجه و انگیزش و استقبال هر چه بیشتر انسان های حق جو و حقیقت طلب  و ترویج و گسترش معارف و احکام انسان ساز آن  و برملا و آشکار شدن ماهیت جهانخوار و ضد بشری نظام سلطه  و موجبات خشم و انزجار موحدان مسلمان و مسیحی و یهودی و تمامی پیروان ادیان الهی را به دنبال خواهد داشت  و آثار و تبعات سوء آن نیز به خود آنها برخواهد گشت .
«
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد » .در پایان ، پروردگارا ، شیرینی و حلاوت تلاوت و تدبّر و تأمّل و بهره گیری از آیات قرآن را به   همه ما بچشان ، و چراغ عقل و علم و دل ما را و همه بشریت را به نور قرآن روشن و منور فرما.ان شاء الله
پی نوشتها:
1-
اصول کافی - ج 2 ، ص 599
2-
نهج البلاغه ، خطبه 176