اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳۱
 

افراد جویای کار در این شهرستان به دنبال مشاغل غیراداری باشد

 فرماندار گچساران گفت: افراد بیکار و جوانان جویای کار در این شهرستان بدنبال مشاغل غیراداری باشند و به مهارت آموزی بهای بیشتری بدهند. سید اکبر علیزاده در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: معضل بیکاری در این شهرستان در دو محور شامل تغییر فرهنگ کار و رفتن به سمت مشاغل فنی قابل حل است. وی بیان کرد: برخی پیمانکاران غیربومی گچساران که در شرکت های این شهرستان مشغول بکار هستند نیروهایی را به همراه خود می آورند که این امر بدلیل سود آوری و منفعت طلبی بیشتر آنهاست.
علیزاده اظهار داشت: چنانچه این امر متوقف شود بخش عمده ای از افراد توانمند و جویای کار شهرستان مشغول بکار خواهند شد. فرماندار گچساران عنوان کرد: پتروشیمی گچساران که فعالیت اصلی آن حدود پنج تا شش ماه آینده آغاز خواهد شد بیش از 300 نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت . علیزاده ابراز داشت: با افتتاح پتروشیمی گچساران ، سد چم شیر و سایر طرح های ملی و واگذاری پرو‍ژه ها به پیمانکاران بومی معضل بیکاری در این شهرستان 50 درضد کاهش می یابد.
وی تصریح کرد: هم اکنون 13 هزار 500 نفر بیکار با تحصیلات متفاوت در این شهرستان وجود دارد و نرخ بیکاری در این شهرستان 18 و سه دهم درصد است. علیزاده، میزان اشتغالزایی سد چم شیر را یک هزار نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 81 نفر در این سد مشغول بکار هستند که از این تعداد 54 نفر معادل 70 درصد غیر بومی هستند.
وی اظهار داشت: تعداد نیروهای غیر بومی سد چم شیر روز به روز افزایش می یابد