اخبار گچساران

فرماندار گچساران: دشمنان با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مخالف هستند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢۱
 

فرماندار گچساران گفت: دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب به شدت با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مخالف هستند.  سید اکبر علیزاده چهارشنبه در نشست با معتمدان معین بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانگچساران افزود: دشمنان از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایران می ترسند و به خوبی می دانند که حفظ این روحیه و فرهنگ در بین جوانان دلیل اصلی ناکامی های آنان در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است. وی بیان کرد: هر هفته یک کار فرهنگی مربوط به ایثارگران در شهرستان گچساران برگزار می شود که برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت و صدور آن به سایر کشورها ضروری است که چنین برنامه هایی از نظر کمی و کیفی تقویت شود.
علیزاده ، با اشاره به بحث اشتغال نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی ، اظهار داشت: در زمینه بکارگیری فرزندان شاهد در نهادهای دولتی این شهرستان تاکنون هیچگونه بی توجهی و کم کاری انجام نشده و بر همین اساس به ادارات دستور داده شده تا مجوز لازم برای استخدام فرزندان شاهد را دریافت و آنها را بکار گیرند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گچساران نیز در این نشست ، گفت: بهره گیری از جامعه ایثارگری برای توسعه و تعمیق فرهنگ دینی و مذهبی ، نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از نظرات مشورتی و توان کارشناسی معتمدان معین و نمایندگان جامعه ایثارگری و رشد و توسعه منطقه ای و ملی از اهداف اصلی تشکیل این نشستها است. عادل شریعت پور افزود: جامعه ایثارگری دارای توانمندیهای بالقوه ای در زمینه های مختلف است که تشکیل این شورا و بکارگیری توان آنها زمینه را برای شکوفایی این استعدادها ، رفع مشکلات و خدمت رسانی مطلوب به آنها فراهم آورده است. پیگیری ساماندهی گلزار شهدای گچساران و روستاها و گلزار شهدای گمنام ، پیگیری مجوز استخدام فرزندان شاهد در دستگاههای اجرایی ، برگزاری همایش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور دهیاران ، برگزاری نشستهای معتمدان معین شهرستان به صورت ماهانه ، فعال شدن شبکه معتمدان معین دانشجویان ، برقراری بیمه تکمیلی در آموزش و پرورش و احداث باشگاه فرهنگی چندمنظوره از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت