اخبار گچساران

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 
دوره‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با بازار کار باشد .
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان گفت: در موقعیت کنونی دوره‌هایی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید متناسب با بازار کار و هماننگ باشند.علی صفدری در گفت‌وگو ی با بیان اینکه گروه‌های هدف آموزش فنی و حرفه‌ای، افراد جویای کار، فارغ التحصیلان و دانشجویان هستند، اظهار داشت: در موقعیت کنونی دوره‌هایی که در مراکز فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود بایستی با بازار کار متناسب و هماهنگ بوده ودر واقع کاربردی باشند. وی گفت: تلاش ما بر این است که در بازار کار از این گروه‌های هدف و در بخش صنعت و کارخانجات و در بخش خدمات دوره‌های مورد نیاز برگزار شود.
صفدری با بیان اینکه اگر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جدی‌تر و با تبلیغات صحیح انجام گیرد می‌تواند گام موثری برای رفع معضل بیکاری باشد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های بیکاری جوانان در این شهرستان نداشتن مهارت و تجربه است افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک فرصت بیدار باش برای جوانان است که بتوانند معضل بیکاری خود را حل کنند که این امر نیازمند همکاری و همدلی مسئولان است. صفدری بایان اینکه با همدلی بیشتر می‌توان رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای به جامعه معرفی کرد افزود: این امر از سوی اصحاب رسانه و کسانی که در حوزه‌های مختلف تاثیر گذار هستند امکان‌پذیر است. وی افزود: از دیگر سوی آموزش فنی و حرفه‌ای باید از تکنولوژی روز استفاده شود و تجهیزات و رشته‌های سنتی را کنار بگذارد و تلاش شود که دوره‌های آموزش را با نیاز بازار و کارخانجات و صنایع هماهنگ مرتبط باشد. وی با بیان این که آموزش فنی و حرفه‌ای باید از تکنولوژی روز در آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران شکل گرفته است افزود: در سال‌جاری متناسب با نیاز بازار و در راستای صنعت و کسب مهارت جوانان جویای کار آموزش‌های صورت گیرد و در این زمینه نیز با تلاش همکاران در مرکز و پشتیبانی مدیرکل و معاونت ایشان توانستیم برای تعداد زیادی از کارگاه‌های مرکز تجهیزات خوبی خریداری شد. وی افزود: احداث مرکز آموزش پتروشیمی نفت و گاز مصوب شده که با توجه به موقعیت منطقه در داشتن ذخائر نفت و گاز این شهرستان از ضروریات است. صفدری در ادامه گفت: در المپیاد ملی مهارت کشور تنها مدال رنگی استان توسط کارآموز گچسارانی به دست آمد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان در ادامه به عملکرد آموزشی مرکز برادران در دوگنبدان در 5 ماه اول سال 89 اشاره کرد و گفت: در 5 ماه اول سال 25 دوره آموزشی در رشته‌های مختلف در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران برگزار شد. صفدری گفت: در این دوره 365 نفر شرکت کردند که در مجمعع 188 هزار و 979 نفر ساعت آموزش ارائه شد. وی افزود: در گروه شغلی آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی 9 دوره با شرکت 171 نفر برگزار شد که در مجموع 19 هزار و 549 نفر ساعت آموزش ارائه شد. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش دانشجویان در جوار دانشگاه گفت: در این زمینه 7 دوره با شرکت 195 نفر و در کل با 63 هزار و 348 نفر ساعت آموزش انجام گرفت.
وی افزود: در بخش آموزش در مرکز زندان نیز 8 دوره برگزار شد که 106 نفر شرکت داشتند و 32 هزار ساعت آموزش انجام شد. صفدری به آموزش در مرکز پادگان آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه 3 دوره با حضور 88 نفر برگزار شد و در مجموع 41 هزار و 460 نفر ساعت آموزش ارائه شد. وی آموزش در مناطق روستایی را مهم دانست و افزود: در مناطق روستایی 4 دوره آموزشی برگزار شد که 62 نفر در این دوره‌های شرکت داشتند و 26 هزار و 290 نفر ساعت آموزش شکل گرفت. رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دوگنبدان با اشاره به اینکه بخشی از آموزش مناطق روستایی توسط آموزشگاه‌های آزاد انجام گرفت گفت: این آموزش‌ها شامل 4 دوره که با شرکت 83 نفر و در مجموع 12 هزار و 984 نفر ساعت آموزش انجام شد. وی آموزش گروه‌های شاغلین در رشته‌های پایه و پیشرفته را 8 دوره اعلام کرد و گفت: 190 نفر دوره شرکت داشتند که 22 هزار و 255 نفر ساعت آموزش دیدند. صفدری در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع 68 دوره با یک هزار و 260 نفر دوره و 406 هزار و 867 نفر ساعت آموزش در 5 ماه اول سال در این مرکز انجام شد.