اخبار گچساران

جشن شهرستان شدن باشت با حضور وزیر کشور برگزار شد.
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۳
 

شنبه22/8/89 روزی بیاد ماندنی برای تمام باشتی ها بود روزی که آرزوی دیرینه باشتی ها با تلاش مسئولین دلسوز به واقعیت رسید و جشن شهرستان شدن باشت بر پا شد. جشن شهرستان شدن باشت امروز شنبه با حضور مصطفی محمدنجار وزیر کشور ، استاندار و معاونین

  نماینده مردم گچساران در مجلس و مسئولین شهرستان گچساران و محلی و با شرکت پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم شهرستانبرگزار شد. شرکت کننده در این مراسم با برپایی جشن و سردادن شعارهایی از قبیل رییس جمهور محترم تشکر تشکر مراتب ارادت و سپاسگذاری خود را نسبت به مدیران خدمتگزار کشور در زمینه تحقق آرزوی دیرینه شان نشان دادند .این مراسم ابتدا با تلاواتی جند از کلام الله مجید اغاز و سپس سرود جمهوری اسلامی نواخته شد.

در ادامه سید قدرت الله حسینی نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس در این مراسم گفت :  77سال بود که تابلوی بخشداری باشت دست نخورده باقی مانده بود اما امروز بعد از گذشت بیش از هفت دهه آرزوی دیرینه مردم غیور و عشایر سرافراز این منطقه محقق شد.  وی ابراز داشت :   در طول زما ن طاغوت عشایر این منطقه  همیشه با رژیم پهلوی درگیر بودند اما از زمانی که نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید تاکنون با وجود اینکه همه مسلح هستند یک تیر بر علیه نظام شلیک نکردند و در تمام انتخابات و همچنین شرکت در جبهه های حق علیه باطل مقام اول را کسب نمودند. وی گفت : هرچه که این استان و منطقه دارد به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و این مردم در همه حال قدرشناس اسلام، امام، نظام و رهبری هستند .

 مصطفی محمدنجار وزیر کشور در آیین افتتاح فرمانداری شهرستان باشت در استادیوم تختی این شهر هم گفت : این دولت از بدو شروع به کار تاکنون سعی بر آن داشته که شعار محوری حضرت امام را که همان عدالت‌محوری بوده به سرعت اجرایی کند.
وزیر کشور گفت: ایران امروز سراسر شور برای حرکت و پویش است چراکه این مردم همواره در صحنه‌ها حاضر بوده و در طول انقلاب دوشادوش و حتی پیشرو تر از مسوولان در راه توسعه و پیشرفت قدم برداشته‌اند.
وی گفت: دولت اصولگرا کمر همت بسته تا با کار شبانه‌روزی و خدمت‌رسانی بی‌منت در برپایی عدالت و پیاده‌سازی شعارهای امام و انقلاب در راه توسعه و پیشرفت ایران اسلامی قدم بردارد.

در این مراسم باشکوه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خوشامدگویی به وزیر کشور و هیئت همراه اظهار داشت: دولت و وزارت کشور برای انجام این کار مردم‌پسند بررسی‌های لازم را انجام داده و با کار کارشناسی این مهم با تصویب عدالت‌محور در اوایل سال 89 بعد از گذشت 77 سال انتظار مردم به واقعیت تبدیل کردند.  در این مراسم بعد از 77 سال بخش باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان تبدیل و کلنگ فرمانداری آن توسط وزیر کشور به زمین زده شد.

وزیر کشور به کارهای بزرگ این دولت اشاره کرد و افزود: دولت از ابتدای شروع کار،‌ اقدامات بزرگی همچون پرداخت سهام عدالت، سه دور سفرهای استانی با مصوبات کارگشا، آسفالت تمامی راه‌های روستایی و کارهای بزرگ دیگری را انجام داده و اینک کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است.

 شهرستان باشت دارای دو بخش ، یک شهر ، چهار دهستان ، 122 روستا و 22 هزار و 437 نفر جمعیت به مرکزیت شهر باشت است. هشت هزار و 349 نفر در شهر باشت مرکز این شهرستان سکونت دارند و 14 هزار و 88 نفر نیز در روستاهای این شهرستان زندگی می کنند.
این شهرستان 144 روستا دارد که از این تعداد 20 روستا در حال حاضر بدون سکنه است.