اخبار گچساران

نگرانی دشمن از وحدت اصولگرایان ترفندها و تدبیرها
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٥
 

با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس نهم و همچنین قطعی شدن اینکه فتنه 88 دیگر به تاریخ پیوسته است، بحث ها و رایزنی ها درباره وحدت بیشتر اصولگرایان جانی تازه گرفته است.
در هفته های گذشته جلسات و رایزنی های فراوانی با موضوع ایجاد مبانی و ساز و کارهای جدید وحدت در میان طیف های گوناگون اصولگرایان برگزار شده و در مواردی به نتایج مهمی هم رسیده است. از جمله جمعی از سران گروه های اصولگرا دو هفته پیش به دعوت رئیس جمهور در دفتر وی حاضر شدند و به گفت وگو درباره وضعیت سیاسی کشور و برنامه ریزی برای تحرکات آینده پرداختند. پیش از این جلسه، جلسات دیگری نیز به همین منظور در جمع های درونی برخی از گروه های اصولگرا تشکیل شده بود که در برخی از مهم ترین این جمع ها با بازخوانی درس های فتنه 88، مبانی گفتمان انقلاب اسلامی حول مفهوم ولایت پذیری در حال تدوین مجدد و تبدیل شدن به یک برنامه عملیاتی است.
برخی از حاضران در جلسه اصولگرایان و رئیس جمهور به کیهان گفتند که این جلسه در فضایی بسیار صمیمی برگزار شده و نهایتاً در آن توافق شده است که تیمی به انتخاب جمع با تشکیل جلساتی به آسیب شناسی اصولگرایی پرداخته و دستور کارهایی برای جلسات بعدی فراهم آورند. علاوه بر این، در این جلسه دو نکته دیگر نیز مورد تاکید مجموعه حاضران قرار گرفته است. نخست اینکه برای اصولگرایان هیچ امری در شرایط فعلی مهم تر از مرزبندی جدی و صریح با جریان فتنه و فاصله گذاری شفاف با آنها نیست و هرگونه بحث درباره وحدت یا آشتی ملی به گونه ای که هدف نهایی یا ضمنی آن کمرنگ شدن مرزها با جریان فتنه گر یا گشودن راه هایی برای بازگشت بی هزینه آنها به جامعه سیاسی کشور باشد، بحث هایی کاملاً انحرافی و مردود است. نکته دوم هم این بوده است که حاضران عقیده داشته اند فرآیند فعالیت سیاسی اصولگرایان در دو سال گذشته باید مورد مطالعه جدی قرار بگیرد و خصوصاً مجال فعالیت از کسانی که در پوشش های مختلف و بدون احراز صلاحیت های لازم، می خواهند خود را به محور گفتمان بزرگ اصولگرایی تبدیل کنند یا نقش آفرینی افرادی که به سبب عدم مرزبندی با جریان فتنه هویت سیاسی اصولگرایانه آنها زیر سؤال است، گرفته شود.
در عین حال برخی از کارشناسان مطلع از فرایندهای درونی جریان اصولگرا که در عین حال رفتار و الگوی عمل جریان فتنه را نیز از نزدیک رصد می کنند عقیده دارند وحدت مستلزم نکات مهمی است که اگر به آنها بی توجهی شود، فرایند مبارک وحدت اصولگرایان دچار افت خواهد شد.
نخستین نکته که مورد تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته این است که آنچه کلیدی است و باید همه همت های اصولگرایانه صرف آن شود این است که موضوع وحدت از بحث وحدت احزاب و گروه های سیاسی فراتر برود و عمیق تر شدن وحدت در لایه های اجتماعی و پیوندهای قلبی میان آحاد مختلف مردم را مدنظر خود قرار دهد. کارشناسان عقیده دارند یکی از مهم ترین پروژه های دشمن در جریان فتنه 88 انتقال شکاف به محیط اجتماعی و رویارو قرار دادن مردم با یکدیگر با هدف ایجاد نوعی فروپاشی اجتماعی بوده است. این پروژه به این دلیل شکست خورد که عوامل وحدت بخش و انسجام آفرین در میان مردم ایران که هویت دینی و بیگانه ستیزی در راس آنهاست بسیار قدرتمندتر از روش های عملیات روانی دشمن بود. اکنون نیز اگر برخی به نام اصولگرایی سعی در شقه شقه کردن مردم و منحرف کردن حواس آنها از دشمن اصلی داشته باشند، مسیر را کاملاً برعکس رفته اند.
پروژه های جریان فتنه
بر اخلال در فرایند وحدت اصولگرایان
نکته دوم این است که با انتشار همین اخبار مختصر درباره جدی شدن فرایند وحدت اصولگرایان ، جریان فتنه که مدت هاست مرگ زودرس خود را پذیرفته دچار نگرانی های جدی شده و پروژه هایی را برای مخدوش ساختن این فرایند در نظر گرفته است. که بی توجهی به آنها می تواند کل پروژه وحدت را دچار مشکلات اساسی کند. اولین پروژه مدنظر فتنه گران این است وحدت اصولگرایان را نوعی وحدت علیه دولت جلوه بدهند و حال آنکه اکنون تمامی جناح ها و گروه های اصولگرا مصرانه عقیده دارند دولت اصولگرا و خدوم نهم بخش اصلی هر نوع فرایند وحدت درون اصولگرایان خواهد بود و با وجود تلاش های عده ای کم شمار درون دولت برای اختلاف افکنی میان رئیس جمهور و اصولگرایان، خود دکتر احمدی نژاد از ایده وحدت اصولگرایان پشتیبانی می کند. پروژه دوم نزدیک شدن برخی چهره های فتنه گر به اصولگرایان با هدف جلوگیری از پیوستن آنها به فرایند کلی وحدت اصولگرایان از طریق جدی کردن اختلاف سلیقه ها و دلخوری هاست.کیهان در آینده اطلاعات ریزتر و مصداقی تری از این پروژه را منتشر خواهد کرد.
پروژه سوم تلاش برای مخدوش کردن فرایند وحدت از طریق دروغ سازی و جعل خبر درباره حضور برخی از چهره های شناخته شده حامی فتنه در آن است که چند نمونه آن را در روزهای گذشته شاهد بوده ایم. و نهایتاً آخرین پروژه مدنظر جریان فتنه آن است که با استناد به برخی وقایع تاریخی مانند انتشار منشور برادری، حالا که بحث وحدت جدی شده، راهی برای بازگشت جریان وطن فروش و فتنه گر به عرصه فعالیت سیاسی باز کنند. از جمله برخی تحرکات جدید در این جریان تحت عنوان تدوین منشور بازگشت یا طرح بحث آشتی ملی با این هدف انجام شده است که البته هیچ کدام از آنها پیشرفت جدی نداشته است و عملاً این امکان وجود ندارد که پروژه وحدت اصولگرایان تبدیل به مجرایی برای بازگشت فتنه گران به نظام شود.کیهان این بحث را پی گیری خواهد کرد.

عسگراولادی: بین اضلاع اصولگرایان و دولت هیچ شکافی وجود ندارد
دبیرکل جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری، وحدت اصولگرایان را امری اجتناب ناپذیر دانست.

حبیب الله عسگراولادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این که ما اکنون در وسط معرکه نبرد نرم آمریکا علیه ملت ایران هستیم گفت: کشف ترفندهای دشمن و حضور به هنگام و توام با اخلاص و تدبیر آگاهانه شرط توفیق و رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران علیه توطئه های دشمنان نظام است.
دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر وجود وحدت میان اصولگرایان افزود: وحدت میان اصولگرایان امری اجتناب ناپذیر است و همچنین اصولگرایان به دلیل تولی به ولایت فقیه و تبری از فتنه گران به طور طبیعی در مسیر وحدت و همگرایی پیش می روند.
وی درباره شانتاژهای خبری مبنی بر شکاف میان اصولگرایان و دولت اظهار داشت: میان اصولگرایان و دولت هیچ شکافی وجود ندارد و دولت خود اکنون پرچم اصولگرایی را در دست دارد و همچنین اصولگرایان به ابتکار رئیس جمهور و طرح بحث های صمیمانه و گرم درخصوص افزایش کارآمدی نظام، خدمت بیشتر به مردم و بسط عدالت در جامعه، فضای مناسب اضلاع اصولگرایان را پر کرده است.