اخبار گچساران

مدیر امور ورزشی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٩
 
فوتبال نفت وگازگچساران خواهان حمایت بیشترمسوولان ،رسانه ها ومردم است
مدیر امور ورزشی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: تیم فوتبال نفت و گاز گچساران که هم اکنون با 20 امتیاز در رتبه دوم لیگ دسته دوم باشگاه های کشورقرار دارد بیش از پیش نیازمند حمایت های معنوی و مادی مسوولان ، رسانه ها و مردم در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد است.ابوالحسن غلامی در حاشیه تمرین تیم فوتبال نفت و گاز این شهرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: این تیم بدون حتی گرفتن یک ریال از اعتبارات استانی فعالیت می کند و بیشتر بازیکنان و کادر فنی تیم شاید تا گذشت چندین ماه حقوق دریافت نمی کردند. وی ،به سوابق و دوران فعالیت تیم نفت گچساران و افتخاراتی که این تیم تا سالیان گذشته برای فوتبال استان به ارمغان اورده اشاره کرد و اظهار داشت: تاریخچه این تیم به سالها قبل از انقلاب بر می گردد و آن زمان حتی این تیم نایب قهرمان کشور شده بود. غلامی ابراز داشت: در بعد از انقلاب و طی سالهای 65 تا 69 در آن شرایط این تیم می توانست با حمایت و کمک بیشتر مسوولان به لیگ برتر کشور راه یابد و استان را از همان زمان صاحب یک تیم لیگ برتری کنند. وی گفت: تیم نفت گچساران نیز در پرورش بازیکنان پرافتخار سهم بسزایی داشته بطوریکه بازیکنانی مثل میلاد غریبی و ‌سعید قدمی بازیکنان ملی و فرزاد چرامی که به تیم لیگ دسته سومی منچستر یونایتد انگلیس راه یافته ، از جمله این بازیکنان هستند. غلامی با بیان اینکه چارچوب اصلی تیم امید استان از همین تیم نفت گچساران است ،‌ اظهار داشت: در سال 1374 تیم امید استان قهرمان کشور شد اما متاسفانه بازیکنانی همچون شهرام آشرلو و بهادر طاهرزاده که آن روز در این تیم حضور داشتند با بی مهری و کم توجهی هم اکنون در مخروبه ها و محله های فقیر نشین سادات شهرستان گچساران گذاران زندگی می کنند. وی ابراز داشت: از سال 74 تا حدود دو سال گذشته تیم نفت گچساران روندی عادی داشت تا اینکه پس از وقفه ای شش ماهه با دعوت از مجید جلالی یکی از مربیان و مدرسان مجرب و با دانش فوتبال کشورمان خواهان تدوین برنامه ای منظم جهت ساماندهی تیم شدیم. غلامی عنوان کرد: ایشان پس از مدتی عیسی اکرمی که از بازیکنان قدیمی تیم تخت جمشید و تاج کشور بوده و تحصیلکرده دانشگاهی ، آنالیزور تیم پاس و طی سالهای قبل نیز سابقه مربیگیری در تیم ملی جوانان و تیم ملی دانش آموزان کشور را عهده داربوده را به ما معرفی کرد و از آن زمان تاکنون یعنی بیش از 5/2 سال است که ایشان هدایت تیم نفت گچساران را برعهده دارند.
وی گفت: پس از کش و قوسهای فراوان و رایزینی هایی که با رییس فدراسیون فوتبال و سایر مسوولان سازمان تربیت بدنی داشتیم توانستیم امتیاز لیگ دسته دومی تیم را بگیریم و سال گذشته هم اگر بخواهیم انصاف را در نظر بگیریم تا حدود زیادی این تیم با چند برد متوالی در صعود تیم شهرداری یاسوج نقش تعیین کننده ای داشته است.
وی ، با اظهار گلایه مندی از رسانه ها به خصوص صدا و سیمای مرکز استان گفت: هم اکنون این تیم در رتبه دوم لیگ دسته دوم قرار دارد ، محمد مظاهری از این تیم به عنوان دروازه بان ذخیره تیم ملی در گواجو حضور داشته ، بسیاری از بازیکنان این تیم به لیگهای دسته یک و حتی برتر کشور رفته اند این تیم از 11 هفته حدود 9 هفته در صدر جدول بود ولی هیچگونه انعکاسی از سوی صدا و سیمای مرکز استان در خصوص این تیم نداشته ایم. غلامی گفت: تیم نفت گچساران هم اکنون دارای مدرسه فوتبال در رده های سنی مختلف است و بیشتر بازیکنان حاضر در تیم نیز بومی شهرستان و استان هستند.
مدیر ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: هدف این تیم قهرمانی و ورود به لیگ دسته یک چهار سال بود ولی خوشبختانه با تلاشها و روندهای موفقیت کنونی تیم پیش بینی می کنیم که امسال به لیگ دسته یک راه پیدا کنیم.
غلامی تصریح کرد:‌ میخواهیم موفقیتهای تیم تدریجی ، ریشه ای و ماندگار باشد به همین خاطر هدف بر این است که با تربیت بازیکنان حرفه ای بومی به این هدف دست یابیم.
وی گفت:‌ در حال حاضر از 40 بازیکن معرفی شده برای تیم فوتبال نفت و گاز گچساران 27 نفر بومی هستند که این موضوع منفعت زیادی برای ایجاد برای آینده ورزش و فوتبال شهرستان و استان خواهد داشت. وی گفت: تاکنون حتی یک ریال از اعتبارات ورزش استان برای هزینه های این تیم استفاده نکرده ایم و قصد داریم با کمترین هزینه بیشترین منفعت برای ورزش استان داشته باشیم. جمال شاهینی ، محمد حبیبی نژاد، عیسی اکرمی ، حمید معماری ، بهمن فرازمند به ترتیب ، سرپرست ، مدیرفنی ، سرمربی ، مربی و مربی دروازه بانان تیم فوتبال نفت گچساران هستند.