اخبار گچساران

نمایشگاه سوغات، هدایا و هنر در گچساران گشایش یافت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٤
 

نمایشگاه سوغات، هدایا و هنر روز پنجشنبه در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد گشایش یافت.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: هنرمندان و عرضه کنندگانی از 21 استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند و پیش بینی می شود همچون نمایشگاه های گذشته استقبال مطلوبی از آن توسط شهروندان گچسارانی صورت گیرد. علی عالی پور افزود: علاقه مندان می توانند تا هشتم دیماه سالجاری از این نمایشگاه بازدید و اقلام مورد علاقه خود را خریداری کنند.
وی بیان کرد: 120 غرفه تاکنون در نمایشگاه مستقر شده اند ولی این میزان در روز های آینده به 130 غرفه افزایش خواهد یافت. عالی پور با تاکید بر اینکه آثار هنری و هدایای عرضه شده در نمایشگاه سوغات، هدایا و هنر حداقل با 15 درصد زیر قیمت بازار به بازدید کنندگان ارایه می شود اظهار داشت: 12 غرفه از این نمایشگاه به آثار هنرمندان و عرضه کنندگان استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است. وی عنوان کرد: این نمایشگاه با هدف الگودهی در زمینه تولیدات صنایع دستی و هنری مناطق مختلف کشور به علاقه مندان این آثار در شهرستان گچساران برپا شده است.
عالی پور ابراز داشت: تاکنون 9 نمایشگاه از این نوع در مناطق مختلف استان از جمله یاسوج، گچساران، دهدشت و بهمئی برپاشده است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برگزاری آن در شهرستان دنا نیز باشیم. مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: به طور حتم در مناطق مختلف کشور هنرمندانی حضور دارند که آثار مختص به همان منطقه را با توجه به ویژگی های آن منطقه تولید و عرضه می کنند و برپایی این نمایشگاه ها می تواند در گرایش مردم سایر مناطق به تولید این آثار تاثیرگذار باشد. عالی پور بیان کرد: اشتغالزایی برای اقشار جوان جامعه، تجمیع آثار هنری مختلف در یک مکان، تبادل فرهنگ ها و درآمدزایی برای ساکنان منطقه از دیگر ویژگی های برگزاری نمایشگاه سوغات، هدایا و هنر است