اخبار گچساران

مدیر کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٤
 

اتصال گچساران به شبکه ریلی کشور در حال بررسی و مطالعه است

مدیر کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد گفت:اتصال شهرستان گچساران از طریق راه آهن در حال بررسی است و پیش بینی می شود بخش جنوبی استان از سمت استان های جنوبی ایران به شبکه ریلی کشور متصل شود.

منوچهر حبیبی  افزود:اتصال بخش جنوبی استان به راه آهن کشور که هم موقعیت اقتصادی و یژه ای دارد و هم دارای جمعیت بسیاری است می تواند توسعه استان را به پیش ببرد.وی اظهار داشت:کارهای مقدماتی این طرح شامل مسیر خط آهن و امکان سنجی آن در حال انجام است که درصورت تایید کارشناسی فرایند تصویب آن آغاز خواهد شد. حبیبی بیان کرد: در صورتیکه چنین مسیری احداث شود ساکنان سه شهرستان گچساران ، کهگیلویه و بهمئی می توانند از آن استفاده ببرند که بدون تردید تاثیر بسیاری بر پیشرفت این منطقه دارد. وی درباره طرح راه آهن یاسوج به اقلید نیز گفت:اتصال یاسوج مرکز استان به خط ریلی کشور در ردیف طرحهای ملی وزارت راه و ترابری قرار گرفته است . حبیبی اظهار داشت: پروژه اتصال یاسوج به خط ریلی کشور به کمیسیون ماده 32 (طرحهای ملی ) وزارت راه و ترابری ارسال شده است .
وی ادامه داد: کار مطالعاتی این پروژه که از طرحهای مصوب سفرهای استانی هیات دولت است به پایان رسیده و عملیات اجرایی آن با تامین اعتبار از سال اینده آغاز می شود. حبیبی یکی از اولویتهای راه و ترابری استان را تکمیل راه های اصلی و در دست اجرای آن دانست و اظهار داشت:محورهای یاسوج - بابامیدان،یاسوج - شیراز به پایان رسیده است ویاسوج - سمیرم به مناقصه گذاشته شده و یاسوج - اقلید نیز تکمیل خواهد شد. وی در مورد محور ترانزیتی دهدشت - پاتاوه که بخشی از کریدور شما جنوب ایران است نیز گفت: این محور در طول دو سال آینده به بهره برداری می رسد.