اخبار گچساران

کلمه دوستت دارم معجزه میکند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٦
 

جمله «دوستت دارم» جمله ای که بسیار ساده به نظر می رسد، آن قدرت ساده که گاهی ارزش آن را نادیده می گیریم! با این وجود این جمله می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد. تمام انسان ها برای شنیدن این جمله لحظه شماری می کنند ولی بسیاری از آنها به حد کافی آن را نمی شنوند. غم انگیزتر از همه اینکه برخی از مردم حتی یک بار نیز موفق به شنیدن این جمله نمی شوند! ما در زمان کودکی بارها جمله «دوستت دارم» را به کار می بریم بدون اینکه راجع به آن فکر کنیم. برای بزرگسالان هم- علی رغم داشتن اهمیت این جمله- غالباً ادای آن بسیار سخت است.
اهمیت جمله «دوستت دارم» در این است که بسیار اطمینان بخش می باشد. همه ما انسان ها آسیب پذیر هستیم، به خصوص در مورد نحوه قضاوت دیگران راجع به خودمان. مردی که بدون شنیدن این جمله از زبان همسرش ساعتها در خارج از خانه مشغول به کار است احساس ناامنی می کند. این موضوع در مورد زنان نیز صادق است. نشنیدن جمله «دوستت دارم» می تواند تردیدهایی ایجاد کند و اذهان به دنبال یافتن دلیل این مسأله می گردند. غالباً در این گونه موارد، افکار منفی به ذهن هجوم می آورد. گفتن «دوستت دارم» این تردیدها را برطرف کرده و به انسان اطمینان می دهد که همه چیز روبراه است و جای هیچگونه نگرانی نیست. این جمله در پرورش یک کودک نیز بسیار تأثیرگذار است و به او می آموزد که علی رغم مشکلات موجود، در محبت والدین نسبت به وی خللی وارد نمی شود. مهمترین وجه مثبت ادای این جمله این است که به کودک احساس امنیت می دهد. اشتباه کردن و به دردسر افتادن بخشی از روند رشد کودکان می باشد که گاهی با مجازات و پیامدهای منفی همراه است. مسأله مهم این است که آنها بدانند علی رغم اشتباهات خود، والدین همچنان دوستشان دارند و از عشق به عنوان یک حربه استفاده نمی کنند.
این مسأله برای والدین نیز مهم است، زیرا محبت آنها نسبت به کودکانشان دو چندان می شود و اطمینان می یابند که فرزندان ارزش زمانی را که می کشند، دارند. در عالم دوستی هم جمله «دوستت دارم» اهمیت دارد. زیرا به استحکام پیوندهای میان دوستان منجر می شود و بر اهمیت نقش آنها در زندگی یکدیگر تاکید می کند. برخی از مردم تنها از زبان دوستان خود این جمله را می شنوند. هر چند هیچکس با نشنیدن جمله «دوستت دارم» نمی میرد ولی این مسأله ممکن است افسردگی و بیماری را به همراه داشته باشد و روحیه یک آدم شکست خورده را درما ایجاد کند. مدام به دوستان خود بگوئید که دوستشان دارید. اهمیت زیادی دارد که این جمله را به دیگران بگوئید، زیرا ما نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم. واقعیت زندگی این است که همگی ما روزی می میریم ولی هیچکس نمی داند که این اتفاق کی می افتد.
خیلی غم انگیز است که شخصی به علت نگفتن جمله «دوستت دارم» به یکی از عزیزان خود تأسف بخورد. ما باید بارها و بارها این جمله را تکرار کنیم، زیرا این کار هم به نفع طرف مقابل است و هم به نفع خود ما و هرچه بیشتر این جمله را بگوئیم بیشتر آن را می شنویم. این کار میزان تحمل ما را افزایش داده و از شدت ناملایمات زندگی می کاهد. گفتن «دوستت دارم» برای ما هیچ هزینه ای ندارد ولی در عین حال یکی از مؤثرترین داروهای دردهای بشری است. شنیدن این جمله جراحات زیادی را التیام داده و مانع از بروز مشکلات جدید می شود.
یادتان باشد هر روز جمله «دوستت دارم» را به زبان بیاورید؛ زیرا با این کار زندگی هر دو طرف تغییر می کند. نشان دادن محبت با در نظر گرفتن مسائل زیر آسانتر می توانید به همسر خود ابراز عشق کنید.
1-این جملات را در نظر بگیرید:
عشق یعنی شکیبایی، عشق یعنی مهربانی، عشق میانه ای با حسد، خودخواهی، غرور، بی ادبی، خودپرستی و خشم ندارد. عشق اشتباهات دیگران را فراموش می کند و از حقیقت لذت می برد. عشق یعنی حمایت، اطمینان کردن و امیدواری. اکنون به جای واژه عشق، نام خود را قرار دهید. با این روش می توانید به همسر خود ابراز عشق کنید. تأثیر مثبت این شیوه خیلی بیشتر از خریدن هدیه برای او خواهد بود. همسرتان با شنیدن این جملات از عشق شما نسبت به خودش مطمئن می شود.
2-همسر خود را یکی از مخلوقات خداوند بدانید. این کار به ویژه زمانی موثر است که پس از مشاجره با او درصدد رفع مشکلات هستید. به جای عصبانی شدن و رنجیدن، همسر خود را آفریده دوست داشتنی خداوند بدانید، خداوندی که شما را دوست دارد، برایتان بهترین ها را می خواهد و شما و همسرتان را بهم رسانده است. این طرز تفکر، نحوه رفتار شما را نیز تغییر می دهد. مراقب سلامت احساسی و روانی خود باشید. اگر در دوست داشتن همسرتان مشکل دارید و یا می خواهید علاقه بیشتری نسبت به او پیدا کنید دست به کار شوید!چه چیزی مانع از ابراز علاقه شما می شود؟ آیا نمی توانید اشتباهات همسرتان را ببخشید و صمیمانه به او بگوئید دوستش دارید؟ فراموش نکنید حتی خوشبخت ترین زوج ها نیز گاهی در رابطه با یکدیگر دچار مشکل می شوند. چرا کدورت ها را فراموش نمی کنید؟ ارتباط با خداوند می تواند به کاهش مشکلات شما کمک کند ولی در ابتدا باید عشق خود را نسبت به همسرتان تقویت کنید. یادتان باشد اگر به یک فرشته هم تبدیل شوید ولی کسی را دوست نداشته باشید به جایی نمی رسید و اگر بتوانید تمام رازها را کشف کنید و کوهها را به حرکت درآورید ولی اثری از عشق در شما نباشد در واقع چیزی به دست نیاورده اید.