اخبار گچساران

رئیس شرکت گاز گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٦
 
طرح هدفمندسازی به توسعه زیرساخت‌ها می‌انجامد
 رئیس شرکت گاز گچساران گفت: توسعه زیرساخت‌ها و جلوگیری از قاچاق کالا به‌ویژه سوخت از مهم‌ترین مزیت‌های اجرای این قانون است.ناصر دلفریان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران، اظهار داشت : توسعه زیرساخت‌ها و جلوگیری از قاچاق کالا به ویژه سوخت، از مهم‌ترین مزیت‌های اجرای این قانون می‌باشد.
وی بیان داشت: کاهش مصرف حامل‌های انرژی، تعادل در برخورداری جامعه از یارانه و برطرف شدن زمینه بی‌عدالتی از دیگر مزیت‌ها و نتایج قانون هدفمندسازی یارانه‌ها است. دلفریان ابراز داشت: در صورت مدیریت صحیح و اصولی در مصرف کالا‌ها و به ویژه حامل‌های انرژی، مبالغ واریزی به حساب خانواده‌ها به نفع آنها بوده و بخشی از این پول نیز پس‌انداز می‌شود. وی از مناسب بودن نرخ اصلاح شده‌ قیمت‌ها به خصوص در بخش گاز خانگی خبر داد و گفت: با توجه به نرخ گاز مصرفی اگر میزان استفاده از گاز مصرفی به حداقل برسد، استفاده‌ بهتری از مبالغ یارانه‌ واریزی می‌شود. رئیس اداره‌ گاز گچساران عنوان کرد: استفاده از گاز CNG درخودروها نیز علیرغم آزادسازی نرخ این گاز در مقایسه با استفاده از بنزین هنوز برای افراد با صرفه‌تر است.
وی افزود: با توجه به اینکه گاز CNG کیلویی 400 تومان و بنزین لیتری 700 تومان عرضه می‌‌شود، مسیری که یک اتومبیل برای پیمودن آن به 6 لیتر بنزین احتیاج دارد با 2 کیلوگرم گاز CNG پیموده و با حساب کردن نرخ بنزین و گاز مصرفی اتومبیل به این نتیجه می‌رسیم که در حال حاضر نیز استفاده از گاز در مقایسه با بنزین باصرفه‌تر و کم هزینه‌تر است. دلفریان خاطر نشان ساخت: برای استفاده بهینه از منابع انرژی و به خصوص گاز می‌بایست مدیریت و برنامه‌ریزی خانواده‌ها را با برنامه‌های مختلف آموزشی ارتقا دهیم.