اخبار گچساران

با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۱٥
 

                                قیمت برنج در گچساران 6 درصد کاهش یافت

رئیس مجامع امور صنفی گچساران گفت: پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قیمت برنج در سطح بازار گچساران بیش از شش درصد کاهش یافت.

سیدناصر حسینی  اظهار داشت: با‌ توجه به گزارش‌های دریافتی از سوی واحد بازرسی و نظارت بر اصناف، ضمن اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی در سطح بازار نبوده بلکه در برخی اقلام و اجناس کاهش محسوس قیمت گزارش شده است. وی ابراز داشت: در برخی از اقلام مورد نیاز مردم مانند برنج و روغن کاهش قیمت‌ها کاملاً محسوس بوده و پیش‌بینی می‌شود این روند کاهش قیمت‌ در برخی کالاهای ضروری نیز صورت پذیرد.
حسینی در زمینه افزایش نسبی قیمت گوشت مرغ، گفت: با ‌توجه به اینکه برخی از اقلام مورد نیاز مردم مانند مرغ و تره بار و سبزیجات براساس شرایط جوی، فصلی، پرورش و کاشت می‌شوند این تغییر موقت قیمت‌ها منطقی است. نماینده کهگیلویه و بویراحمد در کمیسیون بازرسی و شورای عالی اصناف کشور افزود: علت این افزایش موقت قیمت‌ها به دلیل افزایش هزینه‌های حمل و نقل برای وارد‌کردن این اقلام از طریق شهرهای همجوار است. حسینی به توزیع مرغ آماده طبخ به نرخ مصوب تعاونی در برخی نقاط شهر اشاره کرد و عنوان داشت: طبق رایزنی‌های بعمل آمده با چند عامل فروش ماهی و میگو در گچساران، مقرر شد ماهی و میگوی مورد نیاز مردم نیز با نرخی کمتر از نرخ موجود در بازار توزیع و عرضه شود. وی تصریح کرد: بازرسی و نظارت بر اصناف و بازاریان گچساران توسط بیش از 30 بازرس افتخاری، روزانه و در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام می‌‌شود. حسینی افزود: ستاد خبری 124 بازرگانی و نظارت بر اصناف شهرستان در تمامی ساعات شبانه‌روز آماده دریافت نظرات و پاسخگویی به شکایت‌های احتمالی شهروندان است. وی ابراز داشت: اصناف و بازاریان گچساران همچون گذشته با همکاری و همیاری خود، یاری دهنده دولت عدالت محور دهم در راه رسیدن به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. حسینی افزود: هر هفته نشست‌های مشترکی با حضور نمایندگان اصناف در محل مجمع امور صنفی برگزار می‌شود که در این نشست‌ها علاوه بر پاسخگویی به سؤالات و ابهامات اصناف و بازاریان، راه‌حل‌هایی در جهت رفع مشکلات موجود در بازار ارائه می‌‌شود.
رئیس مجامع امور صنفی گچساران در پایان، اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را تصمیمی مدبرانه و نمودی از تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی در همه زمینه‌ها دانست که ضمن ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی، موجب افزایش سطح بهره‌وری در بخش تولید می‌‌شود.