اخبار گچساران

عملیات اجرایی پل زیرگذر و کنارگذر پیاده رو گچساران آغاز شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۱٥
 

مدیر‌عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: در دهه فجر امسال بزرگ‌ترین زیرگذر شهری کهگیلویه و بویر‌احمد در گچساران کلنگ‌زنی می‌شود.

غلامرضا پاکدل  در جلسه هم‌اندیشی مسائل فنی زیرگذر شهری این شهرستان که با حضور فرماندار، مسئولان ادارات خدمات‌رسان شهری، کارشناسان و عوامل اجرایی این پروژه در محل شرکت نفت گچساران برگزار شد، اظهار‌ داشت: احداث زیرگذر و روگذر از مدت‌ها پیش جزء نیازهای ضروری این شهر بوده که در شرح نیاز اولیه با مبلغی قریب به 25 میلیارد ریال به تصویب رسید. وی مهیا نبودن زیرساخت‌های اجرایی مناسب را علت به تأخیر افتادن شروع این پروژه عنوان کرد و ابراز داشت: امسال با انجام مطالعات و برآوردهای لازم و نیز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سرانجام اجرای این پروژه با مبلغی بالغ بر 68 میلیارد ریال به تصویب نهایی رسید. پاکدل بیان داشت: محل تخصیص اعتبار پروژه زیرگذر این شهر از محل اعتبارات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بوده و مدت اتمام این پروژه نیز 25 ماهه است. وی افزود: با توجه به اینکه محل اجرای این پروژه در مرکز شهر بوده، لازم است با اتخاذ تدابیر لازم و برنامه‌ریزی دقیق، مدت اجرای این پروژه را به حداقل رسانده تا پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد. وی تأکید کرد: اجرای این پروژه نقش چشمگیری در کاهش و روان‌سازی ترافیک شهری و نیز کاهش تصادفات دارد. پاکدل تصریح کرد: از سال‌ها پیش تا‌کنون مردم گچساران از بالا بودن حجم ترافیک، کم عرض بودن خیابان‌ها و پیاده‌روها و بروز مشکلات ناشی از آن در مرکز شهر رنج می‌بردند که با بهره‌برداری از پروژه زیرگذر شهری، آرزوی دیرینه مردم این شهر محقق می‌‌شود. وی گفت: این پروژه شامل زیرگذر، روگذر و کناره‌گذر است که با آغاز عملیات اجرایی این پروژه، از محدوده پمپ بنزین مرکز شهر تا منطقه شهرداری مسدود شده و شهروندان باید از مسیرهای فرعی که به همین منظور پیش‌بینی شده، تردد کنند. پاکدل عنوان کرد: طول محور در نظر گرفته شده برای پروژه زیرگذر، یک کیلومتر و 234 متر بوده که دارای عرض سواره رو 19و 4 دهم متر می‌باشد.
وی افزود: این زیر‌گذر دارای دو باند رفت و دو باند برگشت هر‌کدام به عرض 7 و نیم متر بوده که بزرگترین زیرگذرشهری کهگیلویه ‌و بویراحمد به شمار می‌آید.
پاکدل همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این طرح را لازمه تسری بخشیدن به روند اجرایی این پروژه دانست و ابراز ‌داشت: ضرورت دارد به این پروژه به عنوان یک پروژه خدماتی و عملیاتی نگریسته شود و همگی با همکاری شبانه‌روزی، خود را در برابر اجرای این پروژه مسئول بدانیم. وی یادآورشد: روند اجرایی این پروژه در هیچ مقطعی نباید کند شود و کارفرما می‌بایست برای رفع کلیه مشکلات و موارد مربوطه به شهرداری گچساران مراجعه کند.