اخبار گچساران

برخورد نامناسب برخی از مسئولان اجرایی گچساران با خبرنگاران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٢٠
 

برخی از مسئولان اجرایی شهرستان گچساران بدلایل مختلف از جمله آگاهی نداشتن از نقش خبرنگاران و رسانه ها در پیشبرد امور ، با خبرنگاران برخورد نامناسب دارند.

یکی از خبرنگاران شهرستان گچساران در این باره گفت: برای کسب اطلاعات درباره یک موضوع در رابطه با شورای شهر گچساران به این نهاد مراجعه کردم با رفتار نامناسب رییش شورای شهر مواجه شدم.
به گفته این خبرنگار، رییس شورای این شهرستان با بی احترامی و به بهانه محرمانه بودن این موضوعات از ورودم به جلسه شورا ممانعت کرد و وسایل خبرنگاریم را با بی احترامی و به زور ضبط کرد. یکی دیگر از خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: وقتی برای کسب اظلاعات به ادارات این شهرستان مراجعه می کنم بعد از جند ساعت انتظار با بی تفاوتی مسئولان مواجه می شوم و این در حالی است که مسئولان از بی توجهی خبرنگاران به آنها گلایه می کنند. وی عنوان کرد: متاسفانه برخی مسئولان اجرایی این شهرستان فرق بین خبرگزاری های رسمی و مطبوعات محلی را نمی دانند و هنگام مراجعه به آنها از ارائه گزارش خوداری می کنند. خبرنگار یکی از هفته نامه های این شهرستان اظهار داشت: برخی از مسئولان این شهرستان انتظار دارند تنها از عملکرد آنها تعریف و تمجید شود و از انتقاد کردن پرهیز دارند. به گفته وی ، برخی مسوولان شهرستان از جایگاه و نقش رسانه های خبری در پیشبرد امور و توسعه منطقه اطلاع چندانی ندارند و باید با برپایی همایشی مسوولان منطقه را دررابطه با نقش مطبوعات توجیه کنند . نماینده مردم شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ایرنا گفت: ضروری است رسانه ها در خبرهای خود حرف حق را بنویسند و از کسی ترس نداشته باشند. سید قدرت الله حسینی افزود: مسئولان اجرایی این شهرستان حق ندارند از ورود خبرنگاران به هر جلسه ای جلوگیری کنند و یا با آنها برخورد نامناسب داشته باشند و موظف هستند اطلاعات لازم را در اختیار خبرنگاران بگذارند. فرماندار گچساران،از وضعیت پیش آمده و برخورد نامناسب برخی از مسئولان با خبرنگاران اظهار نگرانی کرد و اظهار داشت: برای پیگیری و بررسی این موضوع اقدام لازم را صورت خواهم کرد. کوکب حاتمیرئیس شورای اسلامی شهرستان گچساران افزود: برخورد نامناسب رییس شورای شهر این شهر با یکی از خبرنگاران این شهرستان دور از شان بوده است. رمضان عباسی شهردار گچساران ،فشار جسمی و روحی بر اعضای شورا و شهرداری و استرس های موجود به خاطر انجام پروژهای بزرگ پیش رو را از عوامل برخورد این فرد با خبرنگار ذکر کرد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران افزود: از رفتار برخی از مسئولان با خبرنگاران اظهار نگرانی کرد و گفت: یک مدیر اگر ضعف نداشته باشد چرا باید با خبرنگاران برخورد بد داشته باشد . سید زمان علی پور، خواستار همکاری مسئولان اجرایی این شهرستان با خبرنگاران شد و ابراز داشت: خبرنگاران می توانند در پیشرفت شهرستان نقش مهمی ایفا کنند. سرهنگ قدرت الله بیعت اصل فرمانده انتظامی گچساران، برخورد نامناسب برخی مسئولان با خبرنگاران را نامناسب دانست و ااز مسوولان خواست با خبرنگاران تعامل داشته باشند