اخبار گچساران

رئیس تعاون روستایی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٢٥
 

         پایان دی‌ماه آخرین مهلت ثبت نام کالابرگ نفت سفید و گاز مایع

رئیس اداره تعاون روستایی گچساران گفت: خانوارهای روستایی، عشایری و مناطق شهری که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند، تا آخر دی‌ماه مهلت دارند برای دریافت کالابرگ نفت سفید و کپسول گاز مایع ثبت نام کنند. سید عبدالخالق حسینی صبح امروز در نشست تنظیم بازار این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه از اول بهمن‌ماه سال‌جاری، نفت سفید و کپسول گاز مایع به وسیله کالابرگ توزیع می‌شود، خانواده‌های روستایی و عشایری و خانواده‌های شهری فاقد گاز، تا پایان دیماه مهلت ثبت‌نام در این زمینه را دارند. وی ابراز داشت: این خانواده‌ها می‌بایست با مراجعه به دفاتر پستی و ثبت‌نام در سایت " تجارت آسان "، فرم مربوطه را تکمیل و جهت اخذ کالابرگ به اداره تعاون روستایی گچساران تحویل دهند.
حسینی تصریح کرد: خانوار‌های روستایی و عشایری برای ثبت‌نام و تکمیل فرم مربوطه، به دفاتر روستایی itc مراجعه و از ثبت نام در کافی‌نت‌ها و توسط افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، خودداری کنند. وی افزود: واجدین شرایط در مناطق شهری نیز می‌بایست به مراکز مخابراتی و به مراکز معتبر معرفی شده از سوی اداره تعاون روستایی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در سایت تجارت آسان اقدام کنند.
حسینی عنوان داشت: مراکز معتبر در مناطق شهری گچساران، مرکز حوزه شهید بشارت و رادک، دفتر خدمات پستی فلکه سرباز و دفتر خدمات پستی میدان امام (ره) می‌باشد. رئیس اداره تعاون روستایی گچساران ابراز داشت: با توجه به اینکه هرگونه اشتباه و نقصی در تکمیل فرم، غیرقابل اصلاح بوده، متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات صحیح به اداره تعاون روستایی گچساران مراجعه کنند.
حسینی تصریح کرد: توزیع این کالابرگ‌ها فقط به منظور تعیین سهمیه بوده و نفت سفید با قیمت هر لیتر 100 تومان و هر عدد کپسول گاز نیز با قیمت 3 هزار و 400 تومان توزیع می‌شود. وی عنوان داشت: روستائیان روستاهای آبدهگاه، تلچگاه، چاه تلخ و بهره عنا برای ثبت نام با مشکل قطع بودن سیستم اینترنت مواجه بوده که با رایزنی‌های انجام گرفته با مسئولین، در این زمینه چاره‌اندیشی‌های لازم صورت می‌گیرد.
حسینی گفت: از زمان توزیع کالابرگ نفت سفید و کپسول گاز تا‌کنون، قریب به 2 هزار و 800 خانوار روستایی کالابرگ سوخت دریافت کرده‌اند. وی افزود: این تعداد خانوار دارای جمعیتی بالغ بر 12 هزار نفر بوده که با توزیع کالابرگ‌های نفت سفید و کپسول گازمایع، مشکل سوخت این خانواده‌ها تا حد زیادی برطرف می‌شود. حسینی خاطرنشان ساخت: بازرسان اداره تعاون روستایی گچساران، در راستای توزیع عادلانه کالابرگ سوخت ضمن سرکشی به روستاها و نظارت بر حسن اجرای صحیح توزیع این کالابرگ‌ها، در زمینه نحوه و چگونگی مراحل ثبت‌نام دریافت کالابرگ سوخت، پاسخگوی سؤالات متقاضیان می‌باشند.