اخبار گچساران

از سوی صندوق مهر امام رضا (ع) در گچساران؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٢٩
 

             21 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت شد  

سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران گفت: 21 میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان واجد شرایط در این شهرستان پرداخت شده است.

ارسلان عرب‌پور امروز در گچساران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به یک هزار و 300 درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه از سوی اقشار مختلف مردم به صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران ارسال شده است. وی افزود: پس از تحقیق و بررسی و مورد تأیید قرار گرفتن شرایط درخواست‌کنندگان، به بیش از 400 فقره از این درخواست‌ها مبلغی بالغ بر 21 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شد.
عرب‌پور تصریح کرد: بررسی درخواست‌ها به صورت تطبیق شرایط درخواست‌کنندگان با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی صندوق انجام می‌گیرد. وی ابراز داشت: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با بازپرداخت 5 ساله به افراد اعطا می‌شود. عرب‌پور بیان داشت: این صندوق در راستای نیل به اهداف دولت خدمتگزار و مأموریت خود اقدام به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال می‌کند. وی خاطرنشان کرد: تسهیلات ارائه شده مشمول افراد بیکار دارای مهارت بوده که توانایی انجام فعالیت و شروع کسب و کار را در رشته‌های خدماتی، فنی، کشاورزی و بازرگانی داشته باشند. عرب‌پور عنوان داشت: درخواست‌هایی که جهت اخذ وام به صندوق مهر امام رضا (ع) ارسال می‌شود از سهمیه‌های مختلفی از جمله ثبت‌نام اینترنتی، نامه‌های ریاست‌ جمهوری، تفاهمنامه بهزیستی، اداره تعاون، بنیاد شهید، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، اداره زندان و دفتر نماینده شهرستان گچساران در مجلس شورای اسلامی بوده و اقشار مختلف مردم از تسهیلات این صندوق استفاده می‌کنند.
وی بیان داشت: همچنین بالغ بر 5 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به روستاییان گچساران پرداخت شد. عرب‌پور تصریح کرد: در سال جاری برای تعداد 5 روستای توابع گچساران شامل روستاهای باباکلان، آرو، چالموره، آبکل و کمبل مبلغ 5 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به تصویب رسید که سهم هر روستا برای دریافت این تسهیلات یک میلیارد ریال است. عرب‌پور افزود: تا‌کنون بیش از 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از این تسهیلات پرداخت شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال پرداخت تسهیلات به تمام درخواست ها محقق ‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت اقلیم آب و هوایی این روستاها، با همکاری جهاد کشاورزی گچساران و امور دام استان در زمینه پرورش گاو شیری بز نجدی و مرغ بومی نیز اشتغال‌زایی صورت گرفته است. عرب‌پور ابراز داشت: معوقات صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران در نیمه اول سال 89 بالغ بر 22 میلیارد ریال بوده که با پیگیری این صندوق و همکاری مردم، 17 میلیارد آن وصول گردیده است. سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران از بخشودگی جریمه دیرکرد توسط این صندوق خبر داد و عنوان داشت: این بخشودگی به مناسبت تولد امام رضا (ع) از تاریخ 8 آبان‌ ماه جاری آغاز و تا تاریخ 22 بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حال اجرا بوده و انتظار می‌ر‌ود افراد از این فرصت استفاده و نسبت به تسویه حساب معوقه‌های خود اقدام کنند. عرب‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) به صورت قرض‌الحسنه و در راستای اشتغال‌زایی اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و اجرای طرح‌های اشتغال‌زای آنها پرداخت می‌شود، در صورت عدم اجرای طرح، کل مبلغ وام با جریمه از متقاضی قابل وصول است.