اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٢٩
 
                 مدیران در زمینه جذب اعتبارات شهرستانی کوتاهی نکنند
فرماندار گچساران گفت: مدیران در زمینه ارائه طرح و جذب اعتبارات پروژه‌های عمرانی شهرستانی کوتاهی نکنند.به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سیداکبر علیزاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: از 75 درصد اعتبارات اختصاص‌یافته در سال 89 به شهرستان، تنها 41 درصد جذب شده‌ که این نشان از کم‌ کاری و ضعف کاری برخی مدیران و رؤسای ادارات در زمینه جذب اعتبارات است. وی تأکید کرد: برخی از مدیران و رؤسای ادارات و سازمان‌های شهرستان جرأت پیگیری جذب اعتبارات اختصاص‌یافته از ادارات کل خود را ندارند و به همین خاطر، اعتبارات اختصاص‌یافته به موقع جذب نمی‌شوند. فرماندار گچساران بیان داشت: اعتبارات استانی در سال‌های آتی بیشتر به آن دسته از دستگاه‌های اجرایی تعلق می‌گیرد که در اجرایی شدن مصوبات و جذب اعتبارات مرتبط با آن دستگاه، پیشتاز باشند. وی ابراز داشت: دولت خدمتگزار و عدالت‌محور با تصویب و اختصاص اعتبارات در بخش‌های مختلف، زمینه را برای رشد و توسعه متوازن همه شهرها و روستاهای نقاط مختلف کشور میسر کرده است. علیزاده افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی گچساران موظف هستند که اعتبارات را از ادارات کل پیگیری و جذب کنند تا روند اجرای پروژه‌های عمرانی شتاب بگیرد. وی با اشاره به روند خوب اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در گچساران بیان داشت: سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای این قانون آینده‌ساز، پیش‌قدم بوده و نسبت به رعایت الگوی مصرف در راستای طرح تحول اقتصادی تلاش مضاعفی داشته باشند. فرماندار گچساران انعکاس عملکرد و خدمات صورت گرفته توسط دولت را مهم دانست و تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با ایجاد تعامل با خبرنگاران و اصحاب رسانه، عملکرد و خدمات دولت را برای جامعه بازگو‌ تا اقشار مختلف مردم از تلاش و فعالیت‌های ارزنده‌ای که صورت گرفته آگاهی کامل پیدا کنند. وی خاطر‌نشان کرد: در دوران قبل از انقلاب اسلامی ایران، جامعه و مردم در نهایت فقر مادی به سر می‌بردند و آمار بی‌سوادی و کم‌سوادی بسیار بالا بود. علیزاده افزود: خدمات ارائه شده در دولت جمهوری اسلامی ایران با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و امروزه امکانات رفاهی و امنیتی در دورافتاده‌ترین روستاهای کشور، دلیلی بر خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی عنوان داشت: امروزه ایران به برکت انقلاب اسلامی به یک ابرقدرت منطقه‌ای تبدیل شده که این قدرت در سایه وحدت، ایمان، فداکاری، ازخودگذشتگی، تلاش و همت مردم و دولت به وجود آمده است.
علیزاده اظهار داشت: از برکات انقلاب اسلامی ایران می‌توان به امنیت دینی و سلامت نفس اشاره کرد که به واسطه نظام مقدس جمهوری اسلامی، ارزش‌های دینی و اعتقادی و مذهبی مردم دوباره احیا شد.
وی بیان داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای یادآوری و بازگو کردن خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین بازگویی و تقدیر از حماسه‌آفرینی‌های مردم ایران است که مدیران و مسئولان باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند. پیگیری ادارات نسبت به جذب به موقع اعتبارات اختصاص یافته، همکاری بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات به ویژه به روستاییان، توجه به خرید تولیدات داخلی و بومی شهرستان و نیز خرید کالا و اجناس دارای برچسب استاندارد انرژی توسط مسئولان ادارات و نهادها و دستگاه‌های اجرایی، ارائه لیست پیمانکاران پروژه‌های عمرانی مرتبط با ادارات همراه با مشخصات کامل پروژه و همچنین اقدام در زمینه پرداخت بدهی و دیون معوق ادارات به دستگاه‌های خدمات‌رسان، از جمله مصوبات این جلسه بود.