اخبار گچساران

رئیس مخابرات گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٢
 

        تمام روستاهای گچساران به اینترنت دسترسی دارند

رئیس مخابرات گچساران گفت: تمام روستاهای این شهرستان به اینترنت و شبکه‌های مخابراتی مجهز است.فریدون کرمی امروز در گچساران اظهار داشت: در دولت‌های نهم و دهم ضمن ایجاد قریب به 500 شماره تلفن برای روستاهای این شهرستان، تلفن‌های کارتی، رایگان و دفاتر ICT نیز در این روستاها راه‌اندازی شده است. وی عنوان داشت: آنچه که برای برنامه‌ریزان مخابرات در بلندمدت اهمیت ویژه‌ای دارد، در نظر گرفتن قابلیت‌های لازم برای توسعه شبکه مخابرات کشور و آسانی تطبیق آن برای ارائه سرویس‌های جدید است.
کرمی ابراز داشت: با توجه به رشد و توسعه سریع مخابرات در سطح بین‌المللی و نیاز مشتریان برای دسترسی هر چه سریع‌تر به سرویس‌های جدید، در برنامه‌ریزی‌های کلان توسعه مخابرات کشور، قابلیت انعطاف‌پذیری برای هماهنگی با این تغییرات و جلب رضایت مشتریان مورد توجه قرار دارد. وی تصریح کرد: شبکه مخابرات کشور به گونه‌ای طراحی می‌شود که با صرف حداقل هزینه‌ها و اعمال کمترین تغییرات، بتوان تکنولوژی‌های جدید این حوزه را پوشش داده و سرویس‌های متنوع مورد نیاز مشتریان را که روز به روز در حال گسترش هستند، به سرعت ارائه کرد. کرمی افزود: هم‌اکنون تمامی روستاهای گچساران به خدمات اینترنت، پست، پست بانک، شبکه‌های مخابراتی و کالرآیدی مجهز بوده که هزینه نصب هر کالرآیدی بالغ بر 1 میلیون ریال است.
رئیس مخابرات گچساران عنوان داشت: سایت‌های تلفن همراه روستایی در 20 روستا راه‌اندازی شده که راه‌اندازی هرکدام از این سایت‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 2 میلیارد ریال انجام شده است. کرمی بیان داشت: دایره تلفن در گچساران قبل از انقلاب اسلامی، یک هزار شماره بوده که از ابتدای انقلاب تا قبل از دولت نهم و دهم 24 هزار و 450 شماره و در دولت نهم و دهم، بیش از 7 هزار و 600 شماره جدید ایجاد شده است.
وی ادامه داد: ضریب تلفن ثابت در گچساران 27 درصد بوده، یعنی به ازای هر 100 نفر 27 نفر دارای تلفن ثابت است. کرمی عنوان داشت: دکل‌ها و سایت BTS برای آنتن‌دهی تلفن همراه در گچساران تا قبل از دولت نهم و دهم تنها 11 سایت بوده که در دولت نهم و دهم افزون بر 45 سایت با هزینه‌ای بالغ بر 9 میلیارد ریال نصب و راه‌اندازی شده است.
وی ضریب تلفن همراه را در گچساران 49 درصد اعلام کرد و افزود: واگذاری تلفن همراه تا قبل از دولت نهم و دهم 14 هزار شماره بوده که در دولت نهم و دهم بالغ بر 45 هزار شماره در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. کرمی پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در گچساران را مناسب دانست و تصریح کرد: به جز نقاطی محدود همچون شهرک معلم، محله سادات، رزمندگان، جاده گناوه و دیل، جاده دیلم بعد از دژسلیمان، بی‌بی حکیمه، جاده آبشیرین و پیچ‌های گچساران، آنتن‌دهی سایر نقاط گچساران هیچ‌گونه مشکلی ندارد. وی افزود: اداره مخابرات گچساران در حال پیگیری‌های لازم برای برطرف کردن مشکل آنتن‌دهی این نقاط بوده و به زودی این مشکل برطرف می‌شود.
کرمی بیان داشت: تعداد پورت انتقال بین‌شهری قبل از انقلاب تنها 5 کانال بوده که تا قبل از دولت نهم و دهم 4 هزار کانال و در دولت‌ نهم و دهم، تعداد 8 هزار پورت با هزینه‌ای بالغ بر 30 میلیارد ریال ایجاد شده است. رئیس مخابرات گچساران ادامه داد: اینترنت پرسرعت و ADSL در سطح گچساران و باشت با تعداد مشترکانی بالغ بر هزار نفر به صورت دائم و شبانه روز فعال بوده و همچنین تمامی ادارات و بانک‌های این شهرستان به شبکه دیتا و اینترنت مجهز هستند. کرمی اظهار داشت: 30 کانال انتقال با یاسوج و 120 کانال مسیر به دهدشت و شهرهای توابع توسط شرکت مخابرات گچساران افتتاح و راه‌اندازی شده است. وی از توزیع مجدد قبوض تلفن همراه توسط پست خبرداد و افزود: توزیع قبوض تلفن همراه در سال‌های گذشته توسط اداره پست صورت می‌گرفت که امسال این کار به پیمانکار واگذار شد ولی به‌دلیل ناآشنایی و عدم توانایی در ارسال قبوض مشترکین، با رایزنی‌های صورت گرفته، این کار مجدداً به اداره پست واگذار شد.