اخبار گچساران

معاون فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٤
 

 مسئولان رسانه‌ها را برای انعکاس خدمات نظام یاری کنند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران گفت: با تقویت و حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه، انعکاس بیشتر و بهتری از برنامه‌های دهه فجر صورت می‌گیرد.

سیدمرتضی سجادپور صبح امروز در جلسه کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی دهه فجر این شهرستان که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی دهه فجر، با هدف پوشش خبری و اطلاع‌رسانی مناسب و آگاه‌سازی افکار عمومی تشکیل شده‌است. وی عنوان داشت: این کمیته به انعکاس و اخبار دهه فجر و عملکرد کمیته‌های 20 گانه ستاد دهه فجر گچساران می‌پردازد.
سجادپور ابراز داشت: اعضای کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی را ترکیبی از نمایندگان و مسئولان خبرگزاری‌ها، نماینده صدا و سیما، خبرنگاران مطبوعات داخلی، روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و روابط عمومی اداره ارشاد اسلامی تشکیل می‌دهند. وی تصریح کرد: آگاه‌سازی افکار عمومی نسبت به برنامه‌های دهه فجر، انعکاس مناسب اخبار، یاری کردن مسئولان ادارات، سازمان‌ها و نهادها در انعکاس خدمات دولت در بخش‌های مختلف، از جمله وظایفی بوده که خبرنگاران و اصحاب رسانه در این دهه باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته‌ باشند. سجادپور خاطر نشان کرد: این کمیته یکی از مهم‌ترین کمیته‌های تخصصی 20 گانه ستاد دهه فجر گچساران بوده که باید با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی به تولید ویژه برنامه‌هایی در زمینه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اقدام کنند. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران افزود: تولید ویژه‌برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، تهیه گزارش‌ها، چاپ مقالات، مصاحبه با خانواده شهدای انقلاب، مصاحبه و انعکاس خاطرات نقش‌آفرینان صحنه تاریخی و ماندگار انقلاب اسلامی ایران در این شهرستان، از جمله برنامه‌های مفید و مؤثر و قابل اجرا توسط خبرنگاران اصحاب رسانه است. سجادپور عنوان داشت: برای پوشش به موقع و بهتر برنامه‌های دهه فجر و برنامه‌های کلنگ‌زنی این دهه، وسیله نقلیه مناسبی از سوی ستاد دهه فجر برای خبرنگاران و اصحاب رسانه در نظر گرفته شده است.
وی گفت: ادارات و سازمان‌ها و نهادهای گچساران باید عملکرد اداره متبوع خود را به همراه مقایسه با دوران قبل از انقلاب در اختیار خبرنگاران قرار داده تا اصحاب رسانه و قلم با انعکاس آن، خدمات ارزشمند نظام را برای مردم بازگو کنند. سجادپور با اشاره به نقش ارزشمند و ماندگار شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأکید داشت: دهه فجر تبلور روحیه شهادت ملت ایران بوده که آشنا کردن نسل جوان با فرهنگ و حاکمیت اسلامی با نگاه بصیرت‌افزایی، باید به عنوان محور فعالیت‌ها در این دهه قرار گیرد.
وی افزود: در این برهه از زمان که دشمن با وارد کردن هجمه‌‌های تبلیغاتی سعی در کمرنگ کردن دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، رسالت مسئولان و به‌ویژه اصحاب رسانه در خنثی‌کردن این هجمه‌ها سنگین‌تر از گذشته است.
در اختیار قرار دادن برنامه های روزشمار دهه فجر، ارائه به موقع لیست زمان‌بندی برنامه‌ها و پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی ادارات و سازمان‌ها به خبرنگاران و همکاری با خبرنگاران در زمینه در اختیار قرار دادن امکانات و وسائل نقلیه لازم برای پوشش به‌موقع اخبار و رویدادهای دهه فجر گچساران، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.