اخبار گچساران

سرپرست امور ورزش نفت گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٩
 

                شرکت نفت گچساران 30 ورزشکار ملی‌پوش دا

سرپرست امور ورزش شرکت نفت و گاز گچساران گفت: شرکت نفت گچساران 30 ورزشکار ملی‌پوش دارد.اسکندر ملک‌زاده امروز در گفت‌وگو ی  در گچساران اظهار داشت: در بخش امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بیش از 12 هزار نفر عضویت داشته که از این تعداد 7 هزار نفر در بخش آقایان و 5 هزار نفر در بخش بانوان فعالیت دارند. ملک‌زاده بیان داشت: امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران قریب به 25 رشته ورزشی را زیر پوشش دارد که از این رشته‌ها، ملی‌پوشان زیادی به جامعه ورزش کشوری معرفی شده‌اند. وی افزود: رشته‌های هندبال در دو رده سنی نوجوانان و جوانان، تنیس روی میز، واترپلو در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان، هندبال و والیبال بانوان از جمله رشته‌هایی هستند که ورزشکاران ملی‌پوش شرکت نفت در آن‌ها عضو هستند. ملک‌زاده تصریح کرد: تیم واترپلوی نفت و گاز گچساران یکی از تیم‌های مطرح در سطح کشور و آسیا بوده که سال گذشته در مسابقات واترپلوی باشگاه‌های کشور به مقام نایب قهرمانی رسید و امسال نیز در لیگ برتر کشور حضور دارد. ‌وی ابراز داشت: رشته‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال، شنا، واترپلو، کشتی آزاد، کشتی فرنگی و پینگ پنگ از جمله رشته‌های فعال و مدال‌آور در شرکت نفت گچساران است.
ملک‌زاده افزود: وزنه‌برداری، بدنسازی، بیلیارد، تکواندو، ژیمناستیک، بدمینتون، دارت، تیراندازی با تفنگ بادی، کبدی، اسکیت، آمادگی جسمانی، کوهنوردی و ورزش جانبازان از دیگر رشته‌های فعال در امور ورزش این شرکت می‌باشد.
سرپرست امور ورزش شرکت نفت و گاز گچساران عنوان داشت: در 9 ماه امسال بیش از 5 هزار و 500 نفر در دوره‌های آموزشی ورزشی در بخش‌های مقدماتی و تکمیلی شرکت داشته‌ که این آموزش‌ها اغلب در قالب مدرسه‌های ورزشی برگزار شده است.
ملک‌زاده ادامه داد: مدرسه‌های ورزشی دارای 60 کلاس آموزش زیر 15 سال، در دو گروه دختران و پسران برگزار شده است.
وی به برگزاری مسابقات ورزشی داخلی در شرکت نفت گچساران اشاره کرد و ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 9 هزار و 500 مسابقه ورزشی برای فرزندان کارکنان در قالب مسابقات انفرادی و تیمی در رده سنی زیر 15 سال برگزار شده است.
وی تصریح کرد: بیش از یک‌هزار و 200 مسابقه در 13رشته ورزشی نیز به‌صورت تیمی و انفرادی در گروه سنی بزرگسالان برای کارکنان این شرکت برگزار شده که قریب به 7 هزار نفر در این مسابقات شرکت کردند.
ملک‌زاده ابراز داشت: در بخش کوهنوردی، امور ورزش شرکت نفت، بیش از 250 نفر از علاقمندان و اعضای این رشته را به قلل مطرح و شناخته شده استانی و کشوری اعزام کرده‌ است.
سرپرست امور ورزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ابراز داشت: تیم‌های اعزامی به مسابقات مناطق نفت‌خیز و وزارت نفت در مجموع، 50 تیم در قالب 600 ورزشکار بوده که این ورزشکاران را کارکنان شرکت و خانواده و جانبازان تشکیل می‌دهند.
وی به گستردگی جغرافیای فعالیت وزارت نفت و مجموعه نفت اشاره کرد و افزود: حوزه و گستره فعالیت وزارت نفت از منطقه خانگیران تا کرمانشاه، خوزستان و اکثر نقاط کشور بوده که این موضوع بیانگر فشردگی و تراکم و جمعیت زیاد ورزشکاران در این مناطق است.
ملک‌زاده تصریح کرد: با توجه به این گستردگی و وسعت جغرافیایی و همچنین جمعیت زیاد ورزشی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در شش رشته ورزشی در مسابقات مناطق نفت‌خیز قهرمان و نایب قهرمان شده است.
وی به تهیه و توزیع بسته‌ها، امکانات و وسایل ورزشی میان واحدهای وابسته به شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد 25 واحد مدرسه کارگری و کارمندی، همچنین کمپ‌های کارکنان وابسته به این شرکت در بیرون از شهر در واحدهای خدماتی و عملیاتی از خدمات و امکانات ورزشی استفاده می کنند.
ملک زاده تأکید کرد: برگزاری مسابقات پینگ‌پنگ همراه با اهدا جوایز و البسه ورزشی به نفرات برتر در کمپ‌های بیرون از شهر برای کارکنانی که در قالب طرح اقماری فعالیت می‌کنند از دیگر اقدامات امور ورزش شرکت نفت گچساران می‌باشد