اخبار گچساران

رئیس تربیت بدنی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٦
 
افتتاح سالن چندمنظوره ورزشی کوی کارکنان گچساران

 رئیس تربیت بدنی گچساران گفت: سالن چند منظوره ورزشی کوی کارکنان دولت این شهرستان در دهه فجر افتتاح اسماعیل پناهپوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: منطقه کوی کارکنان دولت این شهرستان، فاقد سالن و مکان ورزشی بوده که با افتتاح و بهره‌برداری از این سالن، نیاز ساکنان این منطقه به مکان ورزشی تا حدودی برطرف می‌شود.
وی افزود: سالن چند منظوره کوی کارکنان دولت برای استفاده عموم مردم، در دو بخش بانوان و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پناهپوری عنوان داشت: این سالن برای رشته‌های فوتسال، فوتبال، والیبال و بسکتبال پیش‌بینی شده که در یک ضلع آن، جایگاه تماشاگران با گنجایش قریب به 500 نفر وجود دارد.
وی تصریح کرد: سیستم تهویه، آب، برق و فاضلاب از جمله امکاناتی بوده که برای این سالن در نظر گرفته شده است.
پناهپوری ابراز داشت: در این سالن اتاق‌های سرپرستی، مربیان، رختکن و سرویس‌های بهداشتی در زیر جایگاه تماشاگران قرار دارد.
رئیس تربیت بدنی گچساران عنوان داشت: نوع سازه این سالن، سوله فولادی با سقف شیروانی بوده که در زمینی به مساحت 5 هزار متر‌مربع با زیر بنای یک هزار و 770 متر‌مربع ساخته شده است.
پناهپوری اعتبار هزینه شده برای ساخت سالن ورزشی کوی کارکنان دولت را 20 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات وزارت نفت تأمین شده و عملیات ساخت آن از نیمه دوم سال 87 آغاز و خاتمه ساخت نیز طبق برنامه و قرارداد در دی ماه به پایان رسید. وی از احداث استخر سرپوشیده و زمین چمن فوتبال در کوی کارکنان دولت خبر داد و بیان داشت: برای احداث استخر و زمین چمن فوتبال مطالعات و برآوردهای لازم انجام شده که به زودی کار ساخت آن شروع می‌شود. پناهپوری ابراز داشت: در دهه فجر امسال مسابقات مختلف ورزشی توسط هیئت‌های ورزشی گچساران و ادارات در دو بخش بانوان و آقایان در حال برگزاری است. وی تصریح کرد: برنامه‌های متنوع ورزشی و نمایش توسط هیئت‌های رزمی این شهرستان و نیز همایش‌های پیاده‌روی و کوهنوردی، از دیگر برنامه‌های ورزشی تربیت بدنی گچساران در این دهه است. پناهپوری با انتقاد از نبود هزینه و اعتبارات ورزشی برای ورزش گچساران بیان داشت: کل اعتبارات ورزشی 10 ماهه اول سال 89 به گچساران، حدود یک میلیارد و 700 میلیون ریال بوده که با پرداخت یک میلیارد و 600 میلیون تومان بدهی سال گذشته این اداره، تنها یک میلیارد ریال برای ورزش گچساران در نظر گرفته شده ‌است. وی ضمن تشکر از همکاری مدیرکل تربیت بدنی این استان‌ عنوان داشت: گچساران قطب ورزشی کهگیلویه و بویراحمد بوده و باید برای حل مشکلات ورزشی این شهرستان در زمینه مالی چاره‌اندیشی شود. پناهپوری ابراز داشت: گچساران دارای بیش از 63 هیئت ورزش آقابان و بانوان بوده و تیم‌های فوتبال امید شهرداری گچساران، هاکی آقایان و بانوان، هندبال و تنیس روی میز آقایان از جمله تیم‌های مطرح حاضر در لیگ‌های برتر و دسته یک کشور هستند. وی خاطرنشان کرد: گچساران قریب به 45 بازیکن و ورزشکاران نخبه و دارای مقام در سطح ملی دارد که حمایت از این ورزشکاران، علاوه بر ارتقای سطح ورزش این استان، افتخارآفرینی برای کشور را نیز در پی دارد.
می‌شود.