اخبار گچساران

سرپرست صندوق مهر رضا (ع) گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٩
 
22 بهمن‌ماه آخرین مهلت بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط است

 سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران تأکید کرد: آخرین مهلت بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط صندوق تا 22 بهمن‌ماه بوده و این مهلت غیر قابل تمدید است.ارسلان عرب‌پور صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: شرایط پرداخت تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) در جلسات متعدد به رؤسای ادارات و نهادهای گچساران اعلام شده است. وی افزود: با وجود تأکید بر این‌که ثبت نام دریافت تسهیلات در صندوق مهر امام رضا (ع)، تنها از طریق ثبت‌نام اینترنتی انجام می‌گیرد، ولی مسئولان ادارات افراد را به این صندوق ارجاع می‌دهند. عرب‌پور بیان داشت: این کار علاوه بر صرف زمان و هزینه برای صندوق، موجب نگرانی مردم و ایجاد شبهه و بدبینی برای آنان می‌شود. وی عنوان داشت: این صندوق در راستای نیل به اهداف دولت خدمت‌گزار و مأموریت خود اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال می‌کند.
عرب‌پور تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده مشمول افراد بیکار و دارای مهارتی بوده که توانایی انجام فعالیت و شروع کسب و کار را در رشته های خدماتی، فنی، کشاورزی و بازرگانی داشته باشند. سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران خاطرنشان کرد: متقاضیان بیکاری که توانایی انجام فعالیت اقتصادی را داشته ولی توانایی تهیه مکان اجرای طرح، ابزار و سرمایه لازم را ندارند، می‌توانند برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا (ع) مراجعه کنند. عرب‌پور تصریح کرد: بر اساس تعریف فرد بیکار، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دارندگان مدارک فنی و حرفه‌ا‌‌‌ی، خانواده شهدا و ایثارگران، مبتکران و نوآوران، زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست، با تأیید مراجع ذی‌صلاح در اولویت قرار می‌گیرند. وی افزود: اولویت ارائه تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و بانوان مجرد تحت پوشش خانواده فاقد درآمد کافی بوده و پرداخت تسهیلات به زنان دارای همسران شاغل، به استثنای کارآفرینان دارای ایده نو، ممنوع است. عرب‌پور عنوان داشت: عدم اجرای طرح‌های خوداشتغالی و نیز عدم واریز به‌موقع اقساط از دیگر مشکلات صندوق مهر امام رضا (ع) در گچساران است.
وی ابراز داشت: تسهیلات خوداشتغالی به‌صورت قرض‌الحسنه و با دوره بازپرداخت بلندمدت 5 ساله و با دوره تنفس 4 ماهه پرداخت می‌گردد. عرب‌پور تصریح کرد: در ازای پرداخت تسهیلات، اجرای طرح‌ها از سوی دریافت‌کنندگان تسهیلات الزامی بوده که لزوم انجام تعهدات، در زمان تشکیل پرونده به افراد تذکر داده می‌شود.
وی بیان داشت: بعضی افراد به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و صندوق از طریق مراجع قضایی برای عودت اعتبار مجبور به اقدام حقوقی شده که این کار موجب نگرانی‌های زیادی می‌شود. سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) گچساران افزود: با وجود اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه هیچ‌گونه بخشودگی ندارد اما با تلاش و پی‌گیری‌های صندوق مهر امام رضا (ع) در مرکز این استان، برای سال 89، دوبار بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط در نظرگرفته شد. عرب‌پور تأکید کرد: آخرین مهلت بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط صندوق تا 22 بهمن‌ماه بوده و این مهلت غیر قابل تمدید است.
وی ابراز داشت: تعداد زیادی از افراد بیکار در جامعه در انتظار تسهیلات خوداشتغالی هستند و منابع لازم برای پرداخت تسهیلات، همین اقساطی بوده که باید توسط افراد بدهکار به صندوق پرداخت شود.
عرب‌پور افزود: پرداخت به موقع اقساط، علاوه بر تسریع در پرداخت تسهیلات به دیگر متقاضیان، موجب کاهش معضل بیکاری در گچساران می‌شود.