اخبار گچساران

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٩
 
همایش زنان و انقلاب در گچساران برگزار می‌شود

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله همایش زنان و انقلاب در گچساران برگزار می‌شود.‌آیت‌الله عبدپور‌ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی به یادگاران انقلاب و مردم ولایتمدار کشور ایران اظهار داشت: امروز زنده نگهداشتن یاد و نام حماسه‌سازان ایام پیروزی انقلاب اسلامی، وظیفه ملی و شرعی هر فرد ایرانی است که باید در این راه تلاش همه جانبه‌ای جهت آشنایی نسل جدید با دستاوردهای انقلاب صورت گیرد. وی بیان داشت: ماهیت انقلاب اسلامی دارای محتوای فرهنگی است که جهت انتقال این مفاهیم از دریچه هنر، سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان همزمان در ادارات و نهادهای مختلف به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، برنامه‌های متنوع فرهنگی را برگزار می‌کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان داشت: برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی رشته معرق‌کاری توسط معلولان این استان، شب‌های شعر فجر در مراکز شهرستان‌ها، جشنواره شعر در پاتاوه، یادواره شهدای مسجد شهیدان گچساران، برنامه زنان و انقلاب در گچساران و جنگ‌های شادی در ایام دهه فجر از جمله این برنامه‌ها است. عبدپور در همین زمینه گفت: توزیع کتاب و اقلام فرهنگی در ایام دهه فجر صورت می‌گیرد و مسابقه کتاب ماه انقلاب برای آشنایی اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان با موضوع وقایع انقلاب اسلامی، در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: نمایشگاه عکس انقلاب که دارای آرشیو عکس از لحظه ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به کشور تا پیروزی انقلاب است، جهت آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان با انقلاب از دریچه هنر، از امروز به مدت یک هفته آغاز به کار می‌کند.
عبدپور بیان داشت: آغاز دهه فجر امسال مصادف با اواخر ماه صفر و شهادت پیامبر اسلام (ص) بود که به همین مناسبت مراسم زیارت از راه دور پیامبر خاتم (ص) در مراکز تمام شهرستان‌ها از جمله مسجد جامع یاسوج در 28 صفر برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری نمایش تعزیه‌خوانی توسط 9 گروه نمایشی در سراسر این استان به مناسبت دهه پایانی صفر برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی مردم هنر دوست در مراکز شهرستان‌ها مواجه شد