اخبار گچساران

مدیر آبفار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٢٠
 
600 میلیون ریال هزینه آبرسانی اسلام‌آباد گچساران شد

 مدیر آبفار گچساران گفت: با هزینه 600 میلیون ریال آب آشامیدنی به روستای اسلام آباد گچساران رسید.‌ اسحاق هفت‌لنگی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های آبرسانی به روستا‌های این شهرستان اظهار داشت: از اعتبار این پروژه هنوز مبلغی پرداخت نشده است و پرسنل اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان پروژه‌ یاد شده را به صورت امانی به اتمام رساندند. وی گفت: عملیات اجرایی این پروژه‌ از آبان‌ماه سال جاری آغاز شد و در ابتدای بهمن‌ماه امسال به پایان رسید. هفت‌لنگی افزود: برای انجام این پروژه پنج کیلومتر شبکه توزیع داخلی انجام و یک ایستگاه پمپاژ آب نیز در نظر گرفته شد.
مدیر آبفار گچساران افزود: با بهره‌برداری کامل از این پروژه، روستای اسلام‌آباد به طور کامل کنتورگذاری می‌شود و اهالی این روستا می‌توانند از آب شرب بهداشتی استفاده کنند. هفت‌لنگی افزود: با بهره‌بردای از این پروژه، بیش از 100 خانوار روستایی با جمعیتی افزون بر 400 نفر از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می‌شوند.
وی خاطرنشان ساخت: این پروژه به نمایندگی از چهار پروژه آبرسانی در گچساران افتتاح می‌شود. هفت‌لنگی گفت: روستا‌های چهار بیشه سفلی، سیدجمال‌الدین و مارین از دیگر روستا‌هایی بوده که عملیات آبرسانی به آن‌ها در این دهه به پایان رسیده است که به بهره‌بردای می‌رسد. وی عنوان داشت: اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های آبرسانی به روستا‌های چهاربیشه سفلی، سیدجمال‌الدین و مارین یک‌میلیارد و 300 میلیون ریال است. مدیر آبفار گچساران یادآور شد: از کل مبالغ هزینه شده، 100 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل دو درصد نفت تأمین شده است. هفت‌لنگی گفت: دو مخزن 300 متر مکعبی و یک مخزن 200 متر مکعبی، آب این روستا‌ها را تأمین می‌کند.