اخبار گچساران

گفتگوی با مردم گچساران درمورد عوامل پیروزی انقلاب و دستاوردهای نظام
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٢۳
 

پیروزی انقلاب اسلامی بزرکترین حادثه قرن معاصر بود که توانست  که توانست یه عمر رژیم 2500 ساله شاهنشاهی پایان داده و حکومتی بر مبنای اسلام در ایران بر قرار سازد .

با پیروزی انقلاب اسلامی که موجب بیداری ملتها مسلمان و ستمدیده جهان شده است  قدرتهای استکباری  منافع خود را در خطر دیدند و انواع تو طئه ها را برای انقلاب طراحی و اجرا کردند و انواع توطئه ها را برای شکست دادن این انقلاب طراحی و اجرا کردند  و تمامی این طوطئه ها به دلیل حضور مردم در صحنه های دفاع از انقلاب و رهبریهای هوشمندانه  حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری حضرت ایت الله العظمی  خامنه ای با شکست مواجه شد .

امروز علی رغم دشمنیهای استکبار نظام جمهوری اسلامی در سایه مدیریت دینی توانائیهای خود را در زمینه اداره جامعه نشان داده و این موفقیتها در ابعاد مختلف تحلیل گران جهان را به شگفتی واداشته است .

در  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میان مردم خداجوی و همیشه در صحنه گچساران رفتیم و نظرات انان را راجع به عوامل پیروزی وبقای انقلاب اسلامی و دستاوردهای ان جویا شدیم .

 آقای طوس رحیمی  که خود را کارمند معرفی می کرد به عوامل پیروزی و بقای انقلاب اسلامی اشاره می کند و می گوید: وجود رهبری مانند حضرت امام راحل که جز عظمت اسلام و مسلمین هدف دیگری نداشت و وحدت و یکپارچگی مردم مهمترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود و همین عامل باعث تداوم و موفقیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شد.

وی دستاوردهای انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار می دهد و اظهار می دارد: به اعتقاد من حاکمیت ارزشهای اسلامی در جامعه بزرگترین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی است.

آقایی رحیمی میگوید: استکبار جهانی که در تمام توطئه های خود اعم از نظامی، اقتصادی و..برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی شکست خورده است تهاجم فرهنگی خود را برای جدا کردن نسل جوان از انقلاب آغاز کرد ولی از آنجا که فرهنگ اسلام در جامعه حاکمیت یافته و جوانان بیش از هر زمان دیگر در محافل قرآنی و مجالس مذهبی حضور دارند دشمن در این توطئه نیز توفیقی بدست نیاورده است. مردم و مسئولین ما باید همواره هوشیار باشند و به عوامل تهاجم فرهنگی دشمن اجازه خود نمایی و آلوده کردن فضای معنوی جامعه را ندهند.

آقایی مهدی شیخ ممو احساس خود را راجع به حضرت امام راحل و انقلاب اسلامی چنین بیان می کند: گر چه من در ابتدای پیروزی انقلاب متولد نشده بودم ولی مطوئن هستم اگر در آن موقع وجود داشتم حتما" در صف مبارزه با طاغوتیان قرار می گرفتم.

وی می افزاید: من از اینکه رهبری مانند حضرت امام خمینی(ره) داشتم بر خود می بالم چرا کهآن حضرت نه تنها ایران را از ذلت به عزت رساند بلکه اسلام را زنده کرد و امروز موظف هستیم با پیروزی از حضرت آیت اله العظمی خامنه ای راه امام راحل را ادامه دهیم و از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

اقایی بیژن صفری که خود را دانشجو معرفی می کند رمز موفقیت مردم ایران در مقابله با توطئه های استکبار جهانی را اطاعت از ولایت فقیه یاد می کند و اظهار می دارد: برای پاسداری از ارزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی باید همواره گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و باید بدانیم تا زمانیکه در صحنه حاضر هستیم استکبار نخواهد توانست آسیبی به انقلاب اسلامی و نظام ما وارد کند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی می گوید: انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است و ملت ما باید همواره شکر گزار این نعمات خداوندی باشد. حاکمیت فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) در کشور و برچیده شدن فساد و بی بند و باری، رسیدن به استقلال سیاسی، خارج شدن از سلطه بیگانگان و موفقیت دولت در سازندگی کشور از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که حتی دشمنان ما به این موفقیتها اعتراف دارند.

آقایی ابوطالب یاری  شهروند گچسارانی می گوید: پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین نعمات الهی برای مردم ایران بود و ملت ما باید به شکرانه این نعمت گرانبها همیشه برای پاسداری از ارزشهای انقلاب در صحنه حاضر باشند و انصافا" هم در هیجده سال پس از پیروزی انقلاب ملت ایران توانسته اند بخوبی از انقلاب خود پاسداری نمایند.

وی می گوید: انقلاب اسلامی در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و سایر زمینه دستاوردهای گرانبهایی داشته است به عنوان مثال در زمان رژیم طاغوت علی رغم اینکه کشور از درآمدهای نفتی سرشاری برخوردار بود بسیاری از نقاط کشور از جمله روستاها محروم بودند ولی امروز با وجود پشت سر گذاشتن یک جنگ هشت ساله مناطق محروم کشور خصوصا" روستاها از محرومیت خارج شده اند.

خانمی حسینی که خود را خانه دار معرفی می کند می گوید: انقلاب اسلامی مرهون خون هزاران جوان این کشور است و برای حفظ آن نیز هزاران جوان ایثارگر و از خود گذشته در هشت سال دفاع مقدس خون خود را نثار کرده اند و امروز همه آحاد مردم وظیفه دارند با تداوم راه شهدا پاسدار آرمانهای انقلاب اسلامی باشند.

وی می افزاید: اگر خدای نکرده امروز در پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی کوتاهی کنیم خداوند هرگز ما را نخواهد بخشید و این کار جبران شدنی نیست.

ایشان یادآور می شود: در حالیکه استکبار جهانی با تهاجم فرهنگی سعی می کند جوانان را نسبت به ارزشهای اسلامی و انقلابی بی تفاوت کند خانمهای ایران اسلامی وظیفه دارند با حفظ حجاب خود به مقابله با این توطئه دشمن برخیزند و جوانان نیز باید با شرکت در مجالس مذهبی خداگونه تربیت شوند و اگر در اینگونه مجالس و محافل شرکت کنند از انحراف درمسیر حق مصونیت پیدا می کنند.

آقایی سید حشمت الله حجازی ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می گوید: بیان خاطرات انقلاب، نسل جوان را که از ظلم و ستم رژیم طاغوت اطلاعی نداشتند با عظمت و اهمیت انقلاب آشنا می کند و اگر نسل جوان بدانند که انقلاب با چه زحماتی به پیروزی رسیده است و قبل از پیروزی انقلاب وضع کشور چگونه بوده است قطعا" با جان و دل در صحنه های دفاع از انقلاب حاضر خواهند بود.

وی می گوید: پیروزی انقلاب اسلامی نور امیدی در دل محرومان و مستضعفان جهان ایجاد کرده است و به آنها نشان داده است که می توان با دست خالی و با تکیه بر خدا با ظالمین و ستمگران مبارزه کرد و بر آنها پیروز شد.

وی می افزاید: یکی از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی حاکمیت فرهنگ اسلام و قرآن در ایران اسلامی است.و خوشبختانه امروز جوانان ما گرایش شدیدی به معنویت و فراگیری قرآن پیدا کرده اند و اینکه امروز کودک پنج ساله حافظ کل قرآن کریم است از برکات انقلاب اسلامی است.

خانمی نجمه محمدی احساس خود را راجع به انقلاب اسلامی اینگونه بیان می کند: احساس می کنم اگر لطف خدا شامل حال ملت ایران نمی شد و انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید کشور در فساد و تباهی غرق می شد و جز نامی از اسلام چیزی باقی نمی ماند.

وی می گوید: امروز اسلام در دنیا زنده شده است و مسلمانان حتی در اروپا خواهان تشکیل حکومت اسلامی هستید و این همه برکات مرهون رهبریهای حضرت امام راحل و از خود گذشتگی ملت ایران است.

آقایی یزدان بخش رححیمی دیگر شهروند گچسارانی اظهار می دارد هر وقت صحنه های تظاهرات مردم در سال 57 را از تلویزیون تماشا می کنم احساس غرور به من دست می دهد که مردم ایران با پیروزی از حضرت امام راحل لحظه های از مبارزه با طاغوت دست بر نداشتند و توانستند رژیم وابسته به بیگانگان را سرنگون و حکومت اسلامی تشکیل دهند.

وی می گوید: اگر من در سال 57 وجود داشتم قطعا" در تظاهراتها و مبارزه علیه طاغوت شرکت می کردم و اکنون وظیفه خود می دانم از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع کنم.

اقای  رحیمی دستاوردهای انقلاب اسلامی را یادآور می شود و اظهار می دارد: خارج شدن از سلطه آمریکا بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و این مسئله به ملتهای مسلمان و مظلوم جرات داده است تا در مقابل سلطه گریهای امریکا بایستد.