اخبار گچساران

معاون فرماندار گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۳
 
خدمات‌رسانی ویژه به زائران نوروزی بی‌بی حکیمه (س)

 معاون سیاسی امنیتی فرماندار گچساران گفت: ادارات گچساران در ایام نوروز خدمات‌رسانی ویژه‌ای به زائران مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س) ارائه ی‌دهند.سید‌مرتضی سجادپور صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی ویژه مرقد بی‌بی حکیمه‌ (س) که در مرقد مطهر آن بانوی مکرمه برگزار شد، اظهار داشت: در سطح کشور بیش از 127 هزار مورد موقوفه با ارزش بالغ بر 650 هزار میلیارد ریال وجود دارد که 8 هزار مورد آن‌ بقعه‌های امامزادگان‌ است. وی افزود: ترویج سنت حسنه وقف و تشویق مردم ‌به‌ ویژه خیرین به این امر موجب می‌شود که مقوله وقف در جامعه از جایگاه خاصی برخوردار شود. معاون فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س)، هیچ‌گونه موقوفه‌ای نداشته که لازم است در این زمینه تدبیری اندیشیده شود. وی تصریح کرد: توجه به موضوع تبدیل به احسن موقوفات و عمل به نیت خیر واقفین خیراندیش برای جلب اعتماد مردم، از ‌مهم‌ترین‌ مأموریت‌ها و رسالت اداره اوقاف و امور خیریه است. معاون فرماندار گچساران بیان داشت: ‌امامزاده‌ بی‌بی حکیمه ‌خاتون (س)، دخت بلافصل امام موسی‌کاظم (ع) بوده که از افتخارات مردم تمام شیعه کهگیلویه و بویراحمد است.
سجادپور افزود: این مرقد مطهر در طول سال به ویژه‌ در ایام نوروز میزبان صدها هزار زائر دیار ولایت است.
وی عنوان داشت: با توجه به اهمیت موضوع و با توجه به این‌که این حرم مطهر به عنوان قطب گردشگری شهرستان گچساران و استان‌ کهگیلویه‌ و بویراحمد‌ به‌شمار می‌آید، باید برنامه‌ریزی‌های مؤثری در زمینه ‌خدمت‌رسانی‌ به زائران صورت گیرد.
سجادپور بقاع متبرکه را بخشی از سرمایه‌های دینی و اعتقادی مسلمانان دانست و ابراز داشت: رسیدگی به این میراث ارزشمند، علاوه بر پاسداری از اعتقادات دینی مردم، استواری این بقاع متبرکه برای نسل‌های آینده را نیز به‌ همراه دارد.
وی عنوان داشت: اداره اوقاف و امور خیریه گچساران باید با برنامه‌ریزی و دقت نظر بیشتری مشکلات موجود را پیگیری و برای حل آن‌ها از طریق ادارات مرتبط اقدامات لازم را انجام دهد.
سجادپور بیان داشت: پاکسازی و زیباسازی مرقد مطهر از جمله مواردی بوده که لازم است به آن توجه بیشتری شود.
وی افزود: آسفالت و بهسازی جاده، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و نیز علائم راهنما از دیگر مشکلات موجود است.
معاون فرماندار گچساران تأکید کرد: با توجه به تعداد زیاد زائران در ایام نوروز، برای اسکان زائران و نیز ایجاد پارکینگ مناسب و روشنایی جاده کاکامبارک (ع) تا حرم بی‌بی حکیمه خاتون (س) و محوطه این حرم مطهر باید چاره‌اندیشی لازم انجام شود.
نظارت و کنترل دائم قیمت اجناس در حرم مطر توسط اداره بازرگانی، کاشت درخت در کنار مسیر جاده نزدیک به حرم توسط اداره منابع طبیعی، پاکسازی و تمیز کردن حرم و اطراف حرم و سکونتگاه‌ها برای اسکان زائران، استقرار پزشک و اکیپ پزشکی و اورژانس بین‌راهی و نظارت بر وضعیت بهداشتی مغازه‌های اطراف حرم توسط شبکه بهداشت و درمان، رفع مشکلات کابل نوری تلفن همراه و تعمیر تلفن‌های کارتی حرم توسط اداره مخابرات و نیز لزوم اجرای مصوبات تا حداکثر 15 اسفند ماه، از جمله مصوبات این جلسه بود.