اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۳
 
قاچاق آرد در گچساران متوقف شده است

 فرماندار گچساران گفت: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها موجب قطع کامل قاچاق آرد شده است. سیداکبر علیزاده صبح امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران اظهار داشت: قاچاق، هزینه‌های انسانی و اقتصادی سنگینی برای کشور به دنبال داشته و به نظام اقتصادی کشور لطمه‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند. وی افزود: مبارزه منطقی و معقول با این پدیده زیان‌بار، اجتناب ناپذیر است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی بهتر و مؤثرتری انجام شود.
علیزاده تأکید کرد: ایجاد عزم ملی در برخورد با پدیده قاچاق کالا در کشور به عنوان یک معضل اقتصادی، بسیار مهم است. وی به ایجاد و اجرای قوانین بازدارنده از قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: وضع قوانین بازدارنده و نیز تعین جرایم سنگین برای کسانی که مبادرت به قاچاق کالا می‌کنند، تا حدود زیادی در برطرف کردن پدیده قاچاق کالا و ارز مؤثر است. علیزاده ابراز داشت: برخی افراد سودجو در میادین شهری اقدام به فروش و توزیع خارج از شبکه بنزین می‌کنند. وی تأکید کرد: ضروری است تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی بر توزیع مواد سوختی نظارت بیشتری داشته و با متخلفان برخورد قانونی شود. علیزاده به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: با اجرای این قانون، مردم به حق و حقوق واقعی خود دست پیدا کرده و قاچاق بسیاری از کالاها مانند آرد و فرآورده‌های نفتی قطع و به حداقل مقدار ممکن رسیده ‌است.
فرماندار گچساران عنوان داشت: از نیمه دوم اسفندماه سال جاری، مسافران و گردشگران نوروزی وارد مناطق مختلف گچساران شده و محورهای مواصلاتی گچساران از پرترددترین محورهای کشور به‌شمار می‌روند.
علیزاده ابراز داشت: مأمورین نظامی و انتظامی باید ضمن نظارت دقیق و جلوگیری از فعالیت و سو استفاده احتمالی برخی افراد سودجو و متخلف، زمینه لازم برای امنیت و آرامش مسافران، گردشگران و دیگر شهروندان را فراهم کنند.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه محور گچساران راه مواصلاتی به بنادر دیلم و گناوه و جنوب کشور است، افراد زیادی برای خرید از این بنادر از گچساران گذر می‌کنند.
علیزاده خاطر نشان کرد: مسافران می‌توانند کالاهایی در حد متعارف و تا ارزش ریالی20 میلیون ریال جابه‌جا کنند و با متخلفان و افرادی که قصد سو ‌استفاده در این زمینه را داشته باشند، برخورد قانونی می‌شود.
وی عنوان داشت: آخرین مهلت برای ثبت نام دریافت سوخت مورد نیاز کشاورزان 15 اسفندماه جاری بوده که اداره‌های مرتبط با موضوع باید در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را انجام داده تا همه کشاورزان از سهمیه خود بهره‌مند شوند.
فرمانده نیروی انتظامی گچساران نیز در این جلسه بیان داشت: نیروی انتظامی گچساران با افزایش 23 درصدی کشفیات توانسته تا حدود زیادی از قاچاق کالا در این شهرستان جلوگیری به‌عمل آورد.
قدرت‌الله بیعت‌اصل عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون ریال کالای قاچاق کشف و تحویل مراجع قانونی شده است.
وی خاطرنشان کرد: برخی کارگاه‌ها و شرکت‌های تابعه گچساران در خارج از محدوده شهر قرار دارند که در صورت داشتن مجوز حمل، برای جابه‌جایی سوخت مورد نیاز خود تا حداکثر 2 هزار لیتر منع قانونی ندارند.
بیعت‌اصل ابراز داشت: در ایام نوروز مأموران نیروی انتظامی نظارت شبانه‌روزی و مضاعفی بر نقاط مختلف شهری، روستایی و جاده‌ها دارند و با برهم زنندگان نظم عمومی به‌خصوص در این ایام، برخورد جدی می‌شود.
وی از همه مردم خواست تا نیروی انتظامی را در برقرای نظم و امنیت عمومی یاری داده و موارد مشکوک را برای بررسی و پیگیری مأموران نیروی انتظامی به شماره تلفن 110 گزارش دهند.