اخبار گچساران

رئیس مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٩
 

توسعه آموزش‌های فنی ‌و‌ حرفه‌ای امری حیاتی است

رئیس مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران گفت: توسعه آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به‌ویژه شتاب‌دهی به فرآیند تولید، امری حیاتی است.علی افضلی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 3 هزار و 200 نفر در این مرکز آموزش دیده که از این تعداد 2 هزار و 600 نفر در بخش آقایان و 600 نفر در بخش بانوان به کسب مهارت پرداختند.
وی افزود: مربیان مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران، با فعال کردن مراکز آموزشی خود در مراکز ثابت، زندان، پادگان، جوار دانشگاه، هجرت روستایی و مرکز آموزش صنایع و صنوف، آموزش‌های لازم را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند.
رئیس مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران بیان داشت: با توجه به سیاست‌های دولت الکترونیک مبنی بر جذب افراد متخصص و کارآمد، باید زمینه ورود بیشتر جوانان آموزش دیده در این مراکز به بازار کار فراهم شود.
وی ادامه داد: مرکز آموزش فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران در طول سال در بیش از 50 رشته متنوع از علاقمندان به یادگیری مهارت‌های مختلف ثبت‌نام می‌کند.
افضلی اضافه کرد: کارآموزان این مرکز در رشته‌های کاشی‌کاری، خیاطی، فناوری اتومبیل، کابینت‌ساز چوبی، قنادی، طراحی فضای سبز، جوشکاری، فناوری اطلاعات، کاربر نرم‌افزار و طراحی گرافیک، موفق به حضور در مرحله کشوری مسابقات مهارت‌های فنی ‌و حرفه‌ای شده‌اند.
رئیس مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران تصریح کرد: در رشته خیاطی، هنرآموز گچسارانی موفق به کسب مقام سوم کشوری شد که نشان از استعداد جوانان در کسب و انجام مهارت‌های فنی ‌و ‌حرفه‌ای است.
افضلی ادامه داد: با توجه به استقبال جوانان و پیگیری‌های این مرکز، رشته‌های جدیدی به مرکز فنی‌ و ‌حرفه‌ای افزوده شده است.
وی تصریح کرد: رشته‌های ابزار دقیق، عکاسی دیجیتال، تصویربرداری، گویندگی، آرایشگری، تمام نرم‌افزارهای آموزشی در صنایع نفت، گاز و شیمی از جمله رشته‌‌های جدید این مرکز است.
افضلی افزود: رشته‌های امدادگر حوادث، خبرنگاری، سرویس‌کار ماشین‌های دوخت خانگی و تعمیرکار چرخ خیاطی از دیگر رشته‌های جدید این مرکز بوده که مورد استقبال جوانان قرار گرفته است.
وی بیان داشت: تمام افراد جویای کار و مهارت، برای ارتقای سطح علمی و توان کار خود، با مراجعه به مراکز فنی‌ و ‌حرفه‌ای، مهارت‌های لازم را آموزش می‌بینند.
رئیس مرکز فنی ‌و ‌حرفه‌ای گچساران با اشاره به لزوم کسب مهارت، برای ارتقای بازده‌کاری افراد گفت: این مرکز با برگزاری کلاس‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر، زمینه را برای حضور همه اقشار جامعه فراهم آورده است.
افضلی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های اصولی صورت گرفته، اجرای یک مدیریت علمی همراه با فناوری‌های جدید، در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.
وی افزود: نگرش و تفکر علمی، ارتقای سطح علمی مهارتی همکاران و کارآموزان با توجه به استعداد بالقوه منطقه، از جمله مزیت‌های اجرای این برنامه است.
افضلی عنوان داشت: توسعه آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به‌ویژه شتاب‌دهی به فرآیند تولید، امری حیاتی است.
افضلی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در سرمایه‌گذاری‌های آموزشی در تمام جوامع صنعتی، توسعه و گسترش آموزش‌های فنی‌ و ‌حرفه‌ای است.
وی گفت: مدیران ادارات و نهادهای گچساران می‌توانند با برنامه‌ریزی مشخص، زمینه لازم را برای حضور کارمندان خود در کلاس‌های مرکز فنی‌ و ‌حرفه‌ای این شهرستان مهیا کنند.