اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱۱
 

مشخص نبودن نقاط مرزی با شهرستان های همجوار ،موجب بروز برخی شده است

فرماندار گچساران گفت: مشخص نبودن نقاط مرزی شهرستان ها همجوار با این شهرستان موجب برخی مشکلات و به موقع انجام نشدن برخی کارها شده است

 سید اکبر علیزاده در جلسه ادواری شوراهای تامین شهرستان های گچساران، باشت، چرام، و بویراحمد افزود: ضروری است برای رفع این مشکلات نقاط مرزی هر چه سریعتر توسط مسئولان مرتبط مشخص شود. وی بیان کرد: مشخص نبودن نقاط صفر مرزی بین شهرستان های همجوار، علاوه بر ایجاد اتفاق در این مرزها موجب رسیدگی نشدن به موقع پرونده های حقوقی شود. علیزاده، بررسی مشکلات ومشترکات، اختلافات مرزی در برخی از رستاهاهمجوار، کنترل جاده های مشترک ، یش بینی تسهیلات و امکانات رفاهی برای مسافران نوروزی، تبادل اخبار و اختلاف امنیتی و اجتماعی را از اهداف ممهم این نشست دانست. وی اظهار داشت: تقسیمات جغرافیایی در شهرها به منظور ایجاد مدیریت و جلوگیری از تعارضات جغرافیایی است.
علیزاده، با اشاره به اینکه تقسیمات مستقل جغرافیایی موجب احساس مسئولیت خاصی می شد ، اظهار داشت: با تقسیمات جغرافیایی مدیر ان احساس مسئولیت بیشتر نسبت به محیط جغرافیایی خود می کنند. فرماندار گچساران افزود: لازم است در حالی که از محدوده جغرافیایی خود دفاع و محافظت می کنیم متناسب با شرح یک دید کلی نسبت به شهرستانهای همجوار داشته باشیم. وی اظهار داشت: با توجه به مسیر ترانزیتی این شهرستان از حساسیت خاصی نسبت به شهرستان های همجوار دارد و به همین منظور ضروری است با شهرستان های همجوار ارتباط مدیریتی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: حوزه نفت این حساسیت را نسبت به بقیه شهرستان ها بیشتر کرده بطوری که این حوزه در استان های فارس ،بوشهر و خوزستان ادامه دارد.
علیزاده ابراز داشت: نیاز است با ارتباط تنگاتنگی با شهرستانهای همجوار داشته باشیم و این امر موجب امنیت برای مناطق نفت خیز می شود. وی عنوان کرد: به دلیل مناطق گردشگری فراوان در این شهرستان از جمله حرم بی بی حکیمه ،این شهرستان سالانه یک میلیون نیم گردشگر را پذیرا می باشد.