اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٤
 

                  ١۴ مصوبه کتابخانه‌های گچساران اجرایی شده است

فرماندار گچساران گفت: با رویکرد فرهنگی دور سوم سفر هیئت دولت، 14 مصوبه کتابخانه‌های گچساران اجرایی شده است.سیداکبر علیزاده صبح امروز در بازدید از کتابخانه فردوسی این شهرستان اظهار داشت: با توجه به نقش کتابخانه‌ها در توسعه و پیشرفت فرهنگ جامعه، مسئولان باید در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری داشته باشند. وی کتاب را یکی از بارزترین جلوه‌های ذوق و اندیشه مردم ایران ‌زمین دانست و ابراز داشت: زیر‌بنای توسعه ملی، میزان دانایی افراد جامعه بوده و کسب دانایی، آگاهی و فراگیری دانش با کتاب میسر می‌شود. فرماندار گچساران تأکید کرد: مسئولان ادارات و نهادها باید با برنامه‌های فرهنگی و علمی وسیع و با ایجاد کتابخانه‌های مجهز، کتابخوانی را در جامعه ترویج کنند. علیزاده خاطرنشان کرد: کتاب موجب انقلابی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه شده و در اطلاع‌رسانی برای بیان اندیشه‌ و فرهنگ در جوامع مختلف بسیار مهم است. وی گفت: شرکت نکردن برخی مدیران در جلسات انجمن کتابخانه‌های گچساران، مبتنی بر عدم توجه به فرهنگ بوده و با این مدیران برخورد می‌شود. علیزاده تصریح کرد: شرکت مدیران در این جلسات و لزوم اجرای مصوبات، در بالا بردن فرهنگ عمومی این شهرستان نقش مهمی داشته و به مدیرانی که در این جلسات شرکت نکنند، تذکر کتبی داده می‌شود.
وی به تسریع در گازرسانی به کتابخانه فردوسی اشاره کرد و گفت: تنها مشکل عدم افتتاح کتابخانه بزرگ و استاندارد فردوسی، عدم گازرسانی بوده که لازم است مسئولان اداره گاز شهرستان در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.
علیزاده بیان داشت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی، تندیسی از قرآن برای نصب در میدان ورودی شهر در حال ساخت بوده که به‌ زودی نصب و این میدان به‌نام میدان کتاب نام‌گذاری می‌شود. فرماندار گچساران عنوان داشت: در گچساران 12 کتابخانه وجود دارد که علاقه‌مندان زیادی برای مطالعه از این کتابخانه‌ها استفاده می‌کنند.
علیزاده ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج جلسه انجمن کتابخانه‌ها برگزار شده که این جلسات 17 مصوبه در بر‌داشته است. وی افزود: از 17 مصوبه این جلسات، 14 مصوبه اجرایی شده و یک مصوبه در دست اجرا و دو مصوبه دیگر هنوز اجرایی نشده است. علیزاده پرداخت نیم درصد درآمد شهردای به کتابخانه‌ برای تجهیز و ساخت‌ها را ضروری دانست و ابراز داشت: شهرداری باید در پرداخت سهم نیم درصد درآمد خود به اداره کتابخانه‌ها همکاری لازم را داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: پرداخت سهم نیم درصد درآمد شهرداری به اداره کتابخانه‌ها، موجب تکمیل سریع‌تر پروژه‌های نیمه‌تمام و تجهیز کتابخانه‌های گچساران می‌شود.