اخبار گچساران

در طول دولت دهم صورت گرفت؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٥
 

              برخورد با شایعه‌پردازان ضریب امنیت اجتماعی را بالا می‌برد

فرمانده انتظامی گچساران گفت: برخورد صریح و جدی با افراد شایعه‌پرداز، درس عبرتی برای سایرین شده و ضریب امنیت اجتماعی در جامعه را افزایش می‌دهد.سیدقدرت‌الله بیعت‌اصل صبح امروز در نشست شورای اداری گچساران اظهار داشت: پیشرفت‌های بزرگ کشور در سایه آرامش و امنیت بوده و همکاری، همدلی و تعامل مسئولان با مردم، زمینه‌ساز امنیت و آرامش در کشور است. وی افزود: دشمنان قسم‌خورده انقلاب منتظر فرصتی هستند تا به نوعی به کشور اسلامی ضربه وارد کنند. بیعت‌اصل تصریح کرد: عده‌ای فریب‌خورده با همراهی دشمنان، سعی در براندازی نظام را داشتند که با بیداری، هوشیاری و رهبری مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب، فتنه‌های آنان خنثی شد. وی ابراز داشت: این افراد فریب‌خورده، اکنون فتنه‌گران و سران فتنه در ایران بوده که با وجود هشدارهای ملت با بصیرت ایران، کماکان اشتباهات خود را تکرار می‌کنند. بیعت‌اصل عنوان داشت: فریب‌خوردگان و سران فتنه، روزی در راستای اهداف اسلام و نظام جمهوری اسلامی قدم برمی‌داشتند، اما امروز به کلی از این راه منحرف شده‌اند.
فرمانده انتظامی گچساران افزود: این افراد در روز قیامت روی دیدن شهدا و امام شهدا را ندارند و از فتنه‌گری‌های خود پشیمان خواهند شد. بیعت‌اصل با اشاره به ناکامی‌های فتنه‌گران در اهداف خود بیان داشت: با وحدت بیش از پیش و پیمان ناگسستنی مردم و رهبری و وحدت و همدلی مردم با مسئولان، دشمنان به شکست در نقشه‌های خود پی‌برده‌اند. وی تأکید کرد: شایعات نوعی مأموریت، نسخه و جنگ روانی دشمنان بوده که مردم باید در این زمینه نیز آگاه و هوشیار باشند. بیعت‌اصل عنوان داشت: مسئولان باید دشمن‌شناس بوده و با افرادی که جوسازی و غوغاسالاری و شایعه‌پراکنی می‌کنند، برخورد جدی و قانونی داشته باشند. وی افزود: افرادی که در جامعه به غوغاسالاری و شایعه‌پراکنی می‌پردازند، از سوی دشمنان وظیفه دارند تا امنیت جامعه را به خطر بیندازند. بیعت‌اصل ابراز داشت: برخورد صریح و جدی با افراد شایعه‌پرداز، درس عبرتی برای سایرین شده و ضریب امنیت اجتماعی در جامعه را افزایش می‌دهد.
فرمانده انتظامی گچساران خاطرنشان کرد: مسئولان باید افراد شایعه‌پرداز را به نهادهای امنیتی معرفی کرده تا برابر قانون با آنان برخورد شود. بیعت‌اصل حفظ حرمت افراد را یکی از اصول مهم ارتقای فرهنگ جامعه عنوان کرد و بیان داشت: افراد، مدیران و کارمندان ادارات و نهادها باید حرمت همکاران و مقامات بالاتر را حفظ کنند.
وی افزود: عدم رعایت احترام لازم به مقامات بالاتر توسط کارمندان و یا افراد عادی، موجب تخریب شخصیت مسئولان است. بیعت‌اصل عنوان داشت: عدم رعایت حفظ حرمت‌ها، چه آگاهانه و چه غیراگاهانه خلاف قانون و عرف جامعه اسلامی بوده که افراد باید در رعایت نکات اخلاقی، توجه لازم را داشته باشند. فرمانده‌ انتظامی گچساران‌ اشتغال را مهم‌ترین مشکل در گچساران دانست و ابراز داشت: تمام ادارات، نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی باید با هماهنگی نهادهای امنیتی و انتظامی به جذب نیرو بپردازند. بیعت‌اصل بیان داشت: اشتغال به کار افراد دارای مشکلات قانونی و فراریان از خدمت نظام وظیفه، نتیجه عدم هماهنگی با نیروهای انتظامی و امنیتی در جذب نیرو است. وی ابراز داشت: در ایام نوروز مأموران نیروی انتظامی نظارت شبانه‌روزی و مضاعفی بر نقاط مختلف شهری، روستایی و جاده‌ها دارند و با برهم زنندگان نظم عمومی به ویژه در این ایام برخورد جدی می‌شود.