اخبار گچساران

گچساران در مسیر گردشگران استان های جنوبی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٦
 

سرزمینی زرخیز و سرشار از طلای سیاه شهرستان گچساران در استان کمتر توسعه یافته کهگیلویه وبویر احمد مسافرانی که به شهرستان گچساران در نوروز 90 وارد می شوند دو دسته اند آنهایی که گچساران مقصد نهایی سفرشان است و آنهایی که گچساران میان گذری برای رسیدن به مقصد دیگری برای شان می باشد.
آنها که گچساران مقصد نهایی گردشگری نوروزی شان است،بی شک از این شهرستان چیزهایی شنیده اند که با دیدن طبیعت ناب گچساران به خواسته های یک گردشگری سالم و طبیعت گردی می رسند. آنهایی نیز که گچساران در مسیر گردشگری آنها قرار دارد با دیدن طبیعت بکر این استان متوجه ویژگی ها منحصر به فرد گردشگری گچساران می شوند. گچساران در دو محور باعث اتصال خوزستان به شیراز ، یاسوج و بوشهر شده و هم

ین عامل باعث ورود گردشگران مسیرهای بوشهر ،شیراز و خوزستان به سرزمین بام نفت ایران و سرزمین تامین کننده 30 درصد درآمد مملکت ایران شده است .
گچساران با توجه به داشتن جاذبه های مهم گردشگری، توان تبدیل شدن به یکی از قطبهای مهم گردشگری در ایران را دارد و مهمترین ویژگی گردشگری این شهرستان نیز همین
'اکوتوریست طبیعی' یا 'گردشگری طبیعت ' و جغرافیایی است و مهمانان نوروزی از این جاذبه ها استقبال کرده اند.
گچساران از نظر طبیعت و ویژگی های گردشگری دارای بهار دلنواز و مناط. ق تاریخی متعدی است .
اصالت فرهنگی این خطه، این شهرستان صنعتی بهرایک ایران کوچک می نامنند زادگاه و دیار بسیاری از دلاوران اصیل ایران است.
وجود زیارتگاه بی بی حکیمه خاتون(س)خواهر امام رضا (ع) ، امام زاده جعفر(ع) منطقه سیاحتی سد کوثر ، بهترین نقطه برای گردشگری در بین استانهای خوزستان و بوشهر با داشتن جاده های دسترسی است.
با اجرای طرحهای مطالعاتی در گچساران ، حاشیه سد کوثر آماده سرمایه گذاری در بخش گردشگری و توریسم است و هم اکنون زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری دربخش گردشگری در شهرستان فراهم شده است.
سال گذشته بیش از 5/1 میلیون مسافر و گردشگر به شهرستان گچساران سفر کردند که این مسافران و گردشگران نوروزی از جاذبه های گردشگری بازدید کرده اند و افزایش چشمگیر ورود مسافران نوروز نسبت به سال گذشته در شهرستان به دلیل شرایط مطلوب جوی و آب هوایی گچساران بود.
شهرستان گچساران به عنوان بام نفت ایران و آب وهوای خوش بهاری پذیرای مهمانان نوروزی است.
مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران ،وجود طبیعت بکر و مناظر طبیعی را از ویژگی ها گردشگری این شهرستان عنوان کرد.
توقفگاه و محل اسکان گردشگران خوزستان و بوشهر است .