اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۱٥
 

                      ١٠٠٠  زائر خارجی به زیارت مرقد بی‌بی حکیمه مشرف شدند

فرماندار گچساران گفت: امسال و در ایام نوروز، یک‌هزار زائر خارجی به زیارت مرقد بی‌بی حکیمه (س) مشرف شدند.سیداکبر علیزاده در گچساران اظهار داشت: با توجه به وجود مرقد مطهر بی‌بی حکیمه‌ خاتون (س) خواهر امام رضا (ع) در گچساران، هرساله در ایام نوروز و در طول سال، میلیون‌ها زائر از نقاط مختلف کشور این بقعه متبرکه را زیارت می‌کنند. وی افزود: علاوه بر زائران ایرانی، هزاران زائر و گردشگر خارجی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس‌ در طول سال و به‌ خصوص در ایام نوروز برای زیارت مرقد مطهر بی‌بی حکیمه‌ خاتون (س) به گچساران سفر می‌کنند.
‌علیزاده بیان داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از یک‌هزار زائر خارجی برای زیارت بی‌بی حکیمه خاتون (س) به گچساران سفر کرده‌اند. وی از افزایش دمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به مرقد بی‌بی حکیمه خاتون (س) خبر داد و بیان داشت: پاکسازی و زیباسازی مرقد مطهر، آسفالت و بهسازی جاده‌های دسترسی به حرم، نصب علائم راهنمایی و رانندگی و نیز علائم راهنما در طول مسیر از جمله موارد و مشکلات برطرف شده این حرم مطهر است. علیزاده تصریح کرد: با توجه به تعداد زیاد زائران در ایام نوروز، در زمینه افزایش مکان‌های اسکان زائران، ایجاد پارکینگ مناسب و روشنایی جاده کاکامبارک (ع) تا حرم بی‌بی حکیمه ‌خاتون (س) و نیز روشنایی محوطه و اطراف حرم مطهر اقدامات لازم انجام شد. وی استقرار پزشک و اکیپ پزشکی و اورژانس بین راهی و نیز نظارت بر وضعیت بهداشتی مغازه‌های کنار حرم توسط شبکه بهداشت و درمان را از دیگر اقدامات انجام گرفته از سوی ستاد تسهیلات نوروزی گچساران برشمرد.
رئیس ستاد تسهیلات نوروزی گچساران افزود: پاکسازی و تمیز کردن حرم و اطراف آن و نیز پاکسازی سکونتگاه‌ها برای اسکان زائران، نظارت و کنترل دائم قیمت اجناس در حرم مطهر توسط اداره بازرگانی و نیز حل مشکلات کابل نوری تلفن همراه و تعمیر تلفن‌های کارتی حرم توسط اداره مخابرات از جمله مواردی بوده که به ‌منظور رفاه حال زائران حرم مطهر بی‌بی حکیمه‌ خاتون (س) تا پایان تعطیلات نوروزی مورد بازرسی، کنترل و ارزیابی قرار می‌گیرد. علیزاده بیان داشت: برای جذب هرچه بیشتر گردشگر و مسافر نوروزی، امسال تمهیدات خاصی اندیشیده شد که اجرای این تمهیدات موجب افزایش تعداد گردشگران و مسافران نوروزی به گچساران شده است. وی گفت: افزایش تعداد چادرها و مدارس برای اسکان مسافران، افزایش امکانات رفاهی در پارک‌ها‌، تبلیغات و اطلاع‌رسانی از طریق برقراری و استقرار چادرهای راهنمای مسافران در ورودی‌های شهر و نصب بنرها و تابلوهای راهنمای مسیر و مکان‌های اقامتی از جمله اقدامات ستاد تسهیلات نوروزی گچساران برای جذب مسافر و گردشگر در ایام نوروز است.
علیزاده خاطرنشان کرد: گچساران در ایام نوروز دارای شرایط آب و هوایی خوب و پوشش گیاهی مطلوب بوده و مناظر دیدنی و آبشارهای مناطق مختلف این شهرستان هرساله و به ‌خصوص در ایام نوروز موجب حضور گردشگران و مسافران زیادی از سراسر نقاط ایران شده است. وی عنوان کرد: بعد از امامزاده بی‌بی‌ حکیمه‌ خاتون (س)، امامزاده جعفر، مناطق دشتک دیل، قلات گناوه و آثار تاریخی لیشتر و خیرآباد بیشترین میزان جذب گردشگر را به خود اختصاص داده‌اند. فرماندار گچساران بیان داشت: با توجه به افزایش امکانات رفاهی و خدماتی از جمله افزایش مراکز رفاهی، اسکان، مراکز درمانی و اکیپ‌های نظارتی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش گردشگر و مسافر نوروزی را داشته‌ایم.