اخبار گچساران

رییس جهاد کشاورزی گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٠
 

400 هکتار زمین در دشت لیشتر به اراضی زراعی مدرن تبدیل شد

رییس جهاد کشاورزی شهرستان گچساران گفت: بیش از 400 هکتار از اراضی دشت لیشتر در این شهرستان تسطیح و به زمین کشاورزی مدرن و قابل کشت تبدیل شد.

علی مرادی روز شنبه افزود: بیش از سه میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار برای مدرن و قابل کشت صنعتی کردن اراضی دشت 'لیشتر' هزینه شده است. وی، احداث 13 کانال آبیاری به طول یک هزار و 300 متر با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 950 میلیون ریال، راه اندازی و تکمیل ایستگاه پمپاژ 'لیراب' با اعتباری با 12 میلیارد و 300 میلیون ریال،اعتبار ،تکمیل و راه اندازی چاههای آهکی 'آبچیرک 'و 'دیل 'با یک میلیارد و 920 میلیون ریال دعتبار را از عمده طرح های کشاورزی بهره برداری شده در نیمه دوم سال 89 عنوان کرد.
رییس جهاد کشاورزی شهرستان گچساران ،تکمیل ایستگاهای پمپاژ 'غورک، چاه تلخ و چال موره 'با اعتباری افزون بر 12 میلیارد و 300 میلیون ریال، راه اندازی پمپاژ 'پزین' و 'باباکلان' یک میلیارد و 350 میلیون ریال را از دیگر طرح های بخش کشاورزی بهره برداری شده در سال گذشته شهرستان ذکر کرد. وی، مرمت،بازسازی و لایروبی 12 رشته قنات با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال در اراضی باغی و زراعی شهرستان را بخشی از خدمات دولت خدمتگزار به بخش تولید و کشاورزی شهرستان گچساران عنوان کرد . مرادی، بارندگی خوب اسفند ماه و اوایل بهار سال جاری را در بهبود دیمزارهای شهرستان گچساران موثر داست و اظهار امیدواری کرد : با تداوم بارش های بهاره امسال برداشت محصولات دیمی و علوفه تولیدی در این شهرستان به حد مطلوب برسد.
به گزرارش ایرنا، شهرستان های گچساران و باشت بیش از 40 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که 25 هکتار آن بصورت دیم کشت می شود.