اخبار گچساران

ذخیره آب سد کوثر گچساران به 430 میلیون متر مکعب رسید
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٤
 

رییس بهربرداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: در پی بارندگی اخیر در این منطقه ، ذخیره آب دریاچه سد کوثر به 430 میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است . 'حمید رضا کریمی' روز چهارشنبه در گفت وگو ی افزود: با بارش های خوب اسفند ماه سال گذشته که در این شهرستان اتفاق افتاد، 75 درصد ظرفیت دریاچه سد کوثر شهرستان گچساران آبگیری شد.
وی ظرفیت نهایی دریاچه سد کوثر را 580 میلیون متر مکعب ذکر کرد و گفت: امید است با بارش های احتمالی بهار امسال ،میزان ذخیره آب دریاچه سد کوثر افزایش یابد.
وی تصریح کرد: سد کوثر آب شرب 60 درصد از جمعیت شهری استان بوشهر و هرمزگان و 15 درصد جمعیت استان های خوزستان و مناطق غربی کهگیلویه و بویر احمد و بخش عمده ای از اراضی کشاورزی و صنعتی پایین دست سد را نیز تامین می کند .
رییس بهره برداری و نگهداری سد کوثر ، به مسافران و گردشگران و اهالی روستاهای که در ساحل دریاچه سد کوثر نزدیک می شوند توصیه کرد : از شنا کردن در بستر دریاچه بپرهیزند . کریمی تاکید کرد: باتوجه به گرم شدن تدریجی هوای شهرستان گچساران برخی افراد که به فن شنا آشنایی کامل ندارند اقدام به شنا در دریاچه سد می کنند که احتمال غرق شدن آنان وجود دارد .