اخبار گچساران

‌رئیس صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٤
 

پالایشگاه گچساران 1000 فرصت شغلی ایجاد می‌کند

 رئیس صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد گفت: پالایشگاه بزرگ گچساران در صورت راه‌اندازی، یک‌هزار شغل مستقیم ایجاد می‌کند.محمدحسین حیدرپور ‌در آیین کلنگ‌زنی عملیات اجرایی پالایشگاه گچساران اظهار داشت: اشتغال و سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین مصادیق جهاد اقتصادی است که همه دستگاه‌های اجرایی این استان وظیفه دارند با تاسی از فرمان راهگشای رهبری این دو موضوع اساسی را به‌خوبی نهادینه کنند.
وی افزود: حوزه صنعت، معدن، گاز و پتروشمی از مهم‌ترین اولویت‌های سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد بوده که باید از این توانمندی‌ها در راستای رشد و توسعه اقتصادی این استان استفاده کرد. رئیس صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به احداث پالایشگاه گچساران و اهمیت آن در توسعه اقتصادی این استان ابراز داشت: عملیات اولیه احداث این پالایشگاه از سال 82 با توجه به توانمندی‌های موجود در حوزه نفت و گاز طراحی شد. حیدرپور عنوان داشت: از سال 86 شرکت "پتروهلال انرژی " پیگیری زیادی برای تأمین سرمایه با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی انجام داد. این مقام مسئول ابراز داشت: با برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال گذشته در این استان، سرمایه‌گذار داخلی این پالایشگاه با شریک خارجی خود به توافق رسید و تفاهمنامه‌ای با حضور مسئولان استانی و محلی امضا شد.
حیدرپور عنوان داشت: در حال حاضر تمام مشکلات و موانع پیش‌روی احداث پالایشگاه گچساران، برطرف شده و سرمایه‌گذاران مالزایی، عملیات اجرا و ساخت این پالایشگاه را برعهده گرفته‌اند.
رئیس سازمان صنایع و معادن کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پالایشگاه گچساران علاوه بر ایجاد یک هزار فرصت شغلی مستقیم، تأثیر گسترده‌ای در گسترش وسعت جغرافیایی ایران در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری دارد.
حیدرپور ظرفیت تولیدی پالایشگاه گچساران را 120 هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت: این پالایشگاه با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد دلار توسط سرمایه‌گذار داخلی و سرمایه‌گذارانی از یک شرکت مالزیایی در دست احداث است.
وی تعامل، همکاری و همراهی مسئولان با این سرمایه‌گذاران را عامل مهمی در تسری بخشیدن به روند اجرایی ساخت پالایشگاه گچساران عنوان کرد.