اخبار گچساران

رئیس اداره کار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢
 

تکریم کارگران وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی گچساران است

رئیس اداره کار گچساران گفت: همه دستگاه‌های اجرایی گچساران وظیفه دارند در هفته کارگر از زحمات کارگران قدردانی و آن‌ها را مورد تکریم قرار دهند.

عنایت خوان‌پایه پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم اهدای خون کارمندان اداره کار گچساران و جمعی از کارگران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته کارگر فرصت خوبی برای تجدید میثاق کارگران عزیز و دلسوز میهن اسلامی‌ با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در مسیر توسعه و سازندگی است. وی با تأکید بر ترویج فرهنگ کار و تلاش و سازندگی به‌ ویژه در سال جهاد اقتصادی، افزود: روز جهانی کارگر، روز ارج نهادن به خدمات کارگرانی بوده که با اراده پولادین و روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر در راستای توسعه، پیشرفت و اعتلای روزافزون ایران تلاش می‌کنند. خوان‌پایه ابراز داشت: کارگران باید مانند شرکت وسیع خود در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، همچنان با حضور در میدان و کار مجدانه و مبتکرانه خود، با دنیای استکبار و کسانی‌که به‌دنبال رکود و سقوط کشور هستند مبارزه و مقابله کنند. رئیس اداره کار گچساران تجلیل از این قشر شریف و زحمتکش را موجب ترویج فرهنگ کار و تلاش و سازندگی دانست و بیان داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال جهاد اقتصادی نام‌گذاری شده، باید بیش از پیش در عرصه تلاش برای ارتقای وضع اقتصادی کشور گام برداشته شود. خوان‌پایه خاطرنشان کرد: دشمنان با تحریم‌های مختلف اقتصادی سعی در ایجاد شرایط دشوار در کشور و جلوگیری از حرکت شتابنده اقتصادی و علمی در ایران اسلامی داشته و برای مقابله با این خواسته دشمنان، مشارکت فعال و مؤثر در راستای جهاد اقتصادی ضروری است. وی عنوان داشت: هفته کارگر فرصتی مناسب برای بهتر شناختن اهمیت تولید و توسعه در جوامع بوده که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی بیشتری انجام شود. خوان‌پایه افزود: در روایات و احادیث، اسلام برای کار و کارگر اهمیت زیادی قائل شده و کار را عبادت و عمل صالح دانسته و پیامبر اکرم (ص) بر دست کارگر به‌عنوان دستی که آتش به آن نمی‌رسد، بوسه می‌زند. وی تصریح کرد: قداست و ارزش کار و کارگر در عرصه جامعه اسلامی امروز، نشأت گرفته از آموزه‌های دینی و بر پایه اعتقادات راسخ ما به واژه مقدس کار و کارگر است. خوان‌پایه سرکشی و تجلیل از خانواده‌های شهدای کارگر را از دیگر برنامه‌‌های این اداره نام برد و ابراز داشت: مدیران دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌ها باید در هفته کارگر با تقدیر از کارگران دستگاه‌های اجرایی خود، بیش از پیش از زحمات این قشر را ارج گذاشته و مشکلات آن‌ها را پیگیری کنند.
وی عنوان داشت: کارگران با تلاش شبانه‌روزی خود در عرصه‌های مختلف اقتصادی، تولیدی و صنعت و تمام زمینه‌ها، موجب پیشرفت کشور شده و دشمنان را در زمنیه تحریم‌ها علیه ایران ناکام کرده‌اند.