اخبار گچساران

سرپرست هلال‌احمر گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱۸
 

           آغاز به کار نمایشگاه توانمندی‌های هلال‌احمر گچساران

سرپرست جمعیت هلال احمر گچساران گفت: نمایشگاه توانمندی‌های هلال‌احمر گچساران در زمینه امداد و نجات به مناسبت هفته هلال‌احمر آغاز به کار کرد.

سیدابوالفتح بهنامیان امروز اظهار داشت: رسالت همیشگی جمعیت هلال‌احمر، تلاش و خدمت برای تعالی بشر بوده و این جمعیت به همه قراردادهای بین‌المللی خود پایبند است. وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به تعهدات، قراردادها، اهداف و وظایف فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی هلال‌احمر و صلیب سرخ که با قانون اساسی و سایر قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته‌ باشد پایبند بوده و در مسائل امدادی، بهداشتی و درمانی، طبق اساسنامه عمل می‌کند. بهنامیان با اشاره به سازمان‌های تشکیل‌دهنده جمعیت هلال‌احمر عنوان داشت: سازمان امداد و نجات، سازمان داوطلبان و سازمان جوانان، سازمان‌های تشکیل‌‌دهنده جمعیت هلال احمر بوده که هر یک از این سازمان‌ها دارای اهداف و وظایف مشخصی هستند. سرپرست جمعیت هلال احمر گچساران ابراز داشت: سازمان امداد و نجات، بزرگ‌‌ترین سازمان امدادرسان در هلال‌احمر بوده و جمعیت هلال‌احمر ایران جزو پنج کشور اول دنیا از نظر سرعت و کیفیت پاسخگویی به سوانح و امکانات منابع و تجهیزات امدادی است. بهنامیان عنوان داشت: دومین سازمان مهم در جمعیت هلال‌احمر، سازمان داوطلبان بوده که وظیفه اصلی این سازمان ساماندهی تشکل‌ها و افرادی است که به‌ صورت داوطلبانه به عضویت جمعیت هلال‌احمر در می‌آیند. وی تصریح کرد: ساماندهی و استفاده از توان داوطلبان در راستای اجرای وظایف جمعیت هلال احمر به‌ ویژه تأمین احتیاجات معنوی، روانی و مادی نیازمندان در زمان وقوع حوادث و یا شرایط عادی از اهداف اصلی داوطلبان هلال‌احمر است.سرپرست جمعیت هلال‌احمر گچساران افزود: هدف اصلی سازمان جوانان این جمعیت نیز توسعه مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری و آماده‌ ساختن آنان در انجام خدمات بشر دوستانه امدادی و عام‌المنفعه است. بهنامیان ابراز داشت: جمعیت هلال‌احمر گچساران در طول 4 ماهه اخیر به بیش از 450 خانواده آسیب‌دیده شهری و روستایی که بر اثر بارندگی و جاری‌شدن سیل خسارت دیده‌بودند، کمک‌های امدادی ارائه کرده است. وی افزود: اعزام تیم امداد و نجات کوهستان به کوه خامی برای جست‌ و ‌جو و نجات مفقودین، راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت و سیار در شلالدان باشت، امامزاده‌ بی‌بی حکیمه‌خاتون (س) و مسیرهای مواصلاتی به خوزستان به مدت 20 روز با مشارکت 230 نفر از پرستاران و امدادگران مجرب و متخصص برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی از جمله اقدامات جمعیت هلال‌احمر گچساران است. بهنامیان عنوان داشت: در طرح فرشتگان رحمت که با همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گچساران برگزار گردید، بالغ بر 13 میلیون ریال کمک نقدی و 8 میلیون ریال کمک جنسی جمع‌آوری و در روستاهای آسیب‌پذیر توزیع گردید. سرپرست جمعیت هلال‌احمر گچساران بیان داشت: در هفته هلال‌احمر برنامه‌های متنوع آموزشی، علمی و فرهنگی از طرق امدادگران، داوطلبان و جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر گچساران اجرا و ارائه می‌شود.
بهنامیان ابراز داشت: غبارروبی گلزار شهدای گمنام، نصب چادر در اماکن پرتردد شهر برای توزیع بروشور، سی‌دی، سالنامه آموزشی و عضوگیری از علاقه‌مندان، دیدار از سرای سالمندان، معلولان و بیماران بستری در بیمارستان، برگزاری دوره‌های آموزشی در کانون‌های طلاب، جوانان و غنچه‌های هلال، ویزیت رایگان توسط پزشکان داوطلب در جمعیت هلال‌احمر و نیز برگزاری مانور زلزله و ایمنی ویژه مهد کودک از جمله برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر گچساران است.
وی افزود: برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، استقرار چادر با کادر پزشکی برای اندازه‌گیری فشارخون و ارائه آموزش‌های لازم، برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع حوادث غیرمترقبه در مهدکودک‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، توزیع قلک‌های کمک‌های مردمی برای اجرای طرح‌های رحمت و برگزاری دوره آموزشی کنترل فشار خون برای عموم مردم در جمعیت هلال احمر گچساران از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته ‌شده برای هفته هلال‌احمر در گچساران است.
بهنامیان خاطرنشان کرد: نمایشگاه توانمندی‌های جمعیت هلال‌احمر گچساران در حوزه امداد و نجات، داوطلبان و جوانان از آغاز هفته هلال احمر نیز به مدت یک هقته در محوطه اداری جمعیت هلال‌احمر گچساران دایر است.