اخبار گچساران

مدیرعامل شرکت نفت گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٠
 

     شرکت نفت گچساران برنامه‌های فرهنگی متعددی برای زنان دارد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: این شرکت در سال جاری برنامه‌های متعدد فرهنگی برای زنان این شهرستان دارد.غلامرضا پاکدل در همایش " زن از دیدگاه اسلام " که با حضور بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت‌ و ‌گاز گچساران برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی‌های رفتاری و سیره عملی حضرت‌ فاطمه (س)، نسخه‌ ممتاز و شفابخشی بوده که تمسک به آن، رستگاری در دنیا و آخرت را به‌دنبال دارد. وی ابراز داشت: زنان در طول تاریخ قبل از اسلام، همواره بر اساس تفکرات ناصحیح و رسوم جاهلیت و سنتی مورد ظلم و ستم قرار داشتند.
پاکدل افزود: ظهور اسلام، نقطه آغاز انسان ‌شماری زن و پاسداشت منزلت و جایگاه والای زنان و مادران است. وی با اشاره به احادیث و روایات متعددی مبنی بر تکریم مقام زن ابراز داشت: در قرآن و روایات، آن‌قدر بر محبت و خوش‌رفتاری با زنان تأکید شده که آن‌ را ملاکی برای سنجش ایمان افراد مؤمن قرار داده‌اند. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برگزاری چنین همایش‌هایی را ضروری دانست و افزود: برگزاری همایش زن از دیدگاه اسلام، فرصت مغتنمی برای خانواده‌ها و بانوان شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران است. این مسئول فرهنگ‌سازی در جامعه را بهترین وسیله برای شناخت حقیقی مقام و منزلت زن مسلمان دانست و افزود: شرکت نفت گچساران به همین منظور در سال‌جاری برنامه‌های متعدد فرهنگی برای زنان این شهرستان دارد.
پاکدل ابراز داشت: قرآن با کمال صراحت، در آیات متعددی به آفریده ‌شدن زنان از جنس مردان و از سرشتی نظیر سرشت مردان اشاره دارد. وی تصریح کرد: اصول سازنده جامعه از نظر عقیدتی، سیاسی، اخلاقی و عبادی که به‌عنوان ارزش‌های اصلی تکامل انسان آورده شده، در مورد زنان و مردان به طور یکسان آمده و هر دو باید با تکیه فکری و عملی بر این اصول، به سوی تکامل و هدف عالی خلقت حرکت کنند. پاکدل افزود: این استعداد بالقوه در وجود هر دو نهفته بوده که اگر در شرایط تربیتی قرآن قرار گیرد، به فعلیت رسیده و انسان را به مقام والایی که شایسته او بوده، می‌رساند. وی عنوان داشت: در صورتی که آدمی غفلت ورزد و قرآن و دستورات دینی را سرلوحه عمل و رفتارش قرار ندهد، استعداد انسان شدن در او به فعلیت نرسیده و همان کودکی می‌ماند که تنها از نظر هیکل و اندام رشد کرده اما فکر و اندیشه‌اش هیچ تکاملی نیافته است.
پاکدل با اشاره به نحوه پیدایش انسان‌ها که همگی از یک زن و مرد و یک پدر و مادر آفریده شده‌اند و در این حقیقت با یکدیگر مساوی بوده، خاطرنشان کرد: قرآن ملاک و معیار بزرگواری انسان‌ها را تقوا دانسته و انسانی از انسان دیگر برتر بوده که تقوا و پرهیزکاری بیشتری داشته باشد.