اخبار گچساران

به مناسبت هفته هلال احمر؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢۳
 

                        ‌همایش ‌پیاده‌روی در گچساران برگزار شد

همایش بزرگ پیاده‌روی به مناسبت هفته هلال احمر و گرامیداشت شهدای امدادگر جمعیت هلال ‌احمر گچساران با حضور مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد.سرپرست جمعیت هلال‌ احمر این شهرستان صبح امروز در این همایش اظهار داشت: رسالت همیشگی جمعیت هلال‌ احمر، تلاش و خدمت برای تعالی بشر بوده و این جمعیت به همه قراردادهای بین‌المللی خود پایبند است.
سیدابوالفتح بهنامیان ابراز داشت: سازمان امداد و نجات، سازمان داوطلبان و سازمان جوانان، سازمان‌های تشکیل‌‌دهنده جمعیت هلال‌ احمر بوده که هر یک از این سازمان‌ها دارای اهداف و وظایف مشخصی هستند. وی عنوان داشت: جمعیت هلال ‌احمر گچساران در طول 4 دهه اخیر به بیش از 450 خانواده آسیب‌دیده شهری و روستایی که بر اثر بارندگی و جاری‌ شدن سیل خسارت دیده ‌بودند، کمک‌های امدادی ارائه کرده است. بهنامیان گفت: در طرح فرشتگان رحمت که با همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر گچساران برگزار شد، افزون بر 13 میلیون ریال کمک نقدی و 8 میلیون ریال کمک جنسی جمع‌آوری و در روستاهای آسیب‌پذیر توزیع شد. وی خاطرنشان کرد: در هفته هلال ‌احمر برنامه‌های متنوع آموزشی، علمی و فرهنگی از طریق امدادگران، داوطلبان و جوانان عضو جمعیت هلال ‌احمر گچساران اجرا و ارائه شد.
سرپرست جمعیت هلال‌احمر گچساران تصریح کرد: غبارروبی گلزار شهدای گمنام، نصب چادر در اماکن پرتردد شهر برای توزیع بروشور، سی‌دی، سالنامه آموزشی و عضوگیری از علاقه‌مندان، دیدار از سرای سالمندان، معلولان و بیماران بستری در بیمارستان، برگزاری دوره‌های آموزشی در کانون‌های طلاب، جوانان و غنچه‌های هلال، ویزیت رایگان توسط پزشکان داوطلب در جمعیت هلال ‌احمر و برگزاری مانور زلزله و ایمنی ویژه مهدهای کودک‌ از جمله برنامه‌های اجرا شده توسط اعضای امدادگر، داوطلب و جوانان جمعیت هلال ‌احمر گچساران است.
بهنامیان افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، توزیع قلک‌های کمک‌های مردمی برای اجرای طرح‌های رحمت و برگزاری دوره آموزشی کنترل فشار خون برای عموم مردم در جمعیت هلال ‌احمر گچساران، از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته هلال ‌احمر این شهرستان است.
وی عنوان داشت: از آغاز هفته هلال ‌احمر تاکنون نمایشگاه توانمندی‌های جمعیت هلال ‌احمر گچساران در حوزه امداد و نجات، داوطلبان و جوانان در محوطه اداری جمعیت هلال‌احمر دایر است.
بهنامیان با اشاره به اهمیت ورزش پیاده‌روی ابراز داشت: تحرک بدنی برای ارتقای سلامت قلبی و عروقی و کاهش خطر بیماری‌ها ضروری بوده که پیاده‌روی یکی از روش‌های مهم برای رسیدن به تحرک بدنی مطلوب است.
سرپرست جمعیت هلال ‌احمر گچساران بیان داشت: به اعتقاد پژوهشگران، پیاده‌روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می‌آید که در سالمندان این ورزش اهمیت دو چندانی دارد.
بهنامیان اظهار داشت: پیاده‌روی به عنوان یکی از مفیدترین، در دسترس‌ترین و کم‌هزینه‌ترین ورزش‌ها، به راحتی می‌تواند جایگاه خود را در زندگی روزمره ما پیدا کند.
وی عنوان داشت: این همایش با هدف ترویج فرهنگ ورزش در خانواده‌ها و به مناسبت هفته هلال ‌احمر و بزرگداشت یاد شهدای امدادگر جمعیت هلال ‌احمر گچساران برگزار شده است.
این همایش از پارک لاله تا چشمه باغ‌فردوس گچساران انجام شد و در پایان به 40 نفر از شرکت‌کنندگان، جوایزی از قبیل چادر مسافرتی، کیسه‌خواب، جعبه کمک‌های اولیه و پتو اهدا گردید.
جمعیت هلال‌احمر گچساران بیش از 3 هزار عضو امدادگر، داوطلب و جوان دارد.