اخبار گچساران

جمعیت تحصیل کرده بیکار در گچساران افزایش یافته است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢۳
 

رییس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان گچساران گفت: جمعیت فارغ التحصیل دانشگاهی در شهرستان گچساران نسبت به سال 84 رشد چشمگیری داشته است.

'عنایت خانپا' چهارشنبه در گفت و گو ی  افزود: حل این مسئله نیازمند تغییر فرهنگ اشتغال و چاره اندیشی اساسی مسوولان استانی و شهرستانی برای استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ی منطقه است. وی با بیان اینکه فضای ادارات شهرستان جوابگوی نیاز اشتغال جوانان متقاضی کار نیست بر لزوم فرهنگ سازی در شهرستان در زمینه ایجاد کارآفرینی و حضور موثر بخش خصوصی در عرصه های اقتصادی تاکید کرد. رییس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان گچساران افزود: در حال حاضر 14 هزار و 643 نفر جویای کار در گچساران وجود دارد که از این تعداد 23 درصد معادل سه هزارو 424 نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند. خانپا افزود: از این تعداد افراد جویای کار در این شهرستان یازده هزار و 295 نفر مرد و مابقی خانم می باشد.
وی ابراز داشت: از سال 86 تاکنون 16 هزارو 764 نفر جویای کار در کاریابی های این شهرستان ثبت نام کردند که تاکنون دوهزار 116 نفر در شرکت های خصوصی و ادارات این شهرستان بکار گمارده شده اند.