اخبار گچساران

در سه ماهه نخست سال جاری:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱
 

پایگاه اورژانس جاده ای در دهستان 'دیل' گچساران مستقر می شود

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران گفت: با تمهیدات انجام شده بزودی یک پایگاه اورژانس جاده ای با تجهیزات کامل در دهستان 'دیل'این شهرستان راه مستقر و راه اندازی خواهد شد. 'محمود رضا محمدی ' افزود: در صورت تامین 200 متر زمین از سوی مردم منطقه ، پایگاه اورژانس جاده ای با 9 نفر پرسنل فنی شامل پزشک ، بهیار ، کمک بهیار و دیگر عوامل فنی به همراه یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات اولیه کامل و مدرن در این منطقه محروم مستقر خواهد شد.
وی کوهستانی بودن ،دوری مسافت با مرکز شهرستان و جمعیت بالای منطقه را شرایط ایجاد اورژانس جاده ای در دهستان 'دیل' اعلام کرد و گفت: در صورت تامین زمین مورد نیاز در سه ماهه نخست سال جاری پایگاه اورژانس جاده ای مورد نظر دایر خواهد شد .
وی تعداد خانوار ساکن در دهستان دیل را 500 خانوار برآورد کرد و تصریح کرد: متاسفانه تنها منازل مسکونی یکصد خانوار این منطقه به سیستم دفع فاضلاب بهداشتی مجهز است که این امر موجب تهدید سلامت مابقی جمعیت دهستان شده است .
دکتر محمدی ، از استقرار یک پزشک عمومی بطور منظم و مستمر در امر خدمات رسانی به مردم خبرداد و گفت: امید است مسوولان دهیاری و شورای اسلامی منطقه برای بهداشتی کردن سیستم دفع فاضلاب این روستای پرجمعیت چاره اندیشی کنند