اخبار گچساران

مشاور نظام مشارکت وزارت نفت خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳
 

     سوددهی طرح نظام‌مشارکت در شرکت نفت گچساران

مشاور نظام مشارکت وزارت نفت گفت: میزان سود و صرفه حاصله از تأسیس نظام مشارکت در شرکت نفت گچساران بسیار مطلوب بوده و این شرکت در وزارت نفت یکی از شرکت‌های نمونه و پیشرو است.فریور باتمان‌قلیچ در هفتمین جشنواره نظام مشارکت در گچساران اظهار داشت: مدیریت ادارات و نهادها راهکاری اساسی برای جهاد اقتصادی است. وی عنوان داشت: در حال حاضر نظام مشارکت، نظامی تغییر یافته از نظام سنتی و قدیمی به شمار رفته و رواج و گسترش آن در مدیریت‌های خرد و کلان از اهمیت ویژِه‌ای برخوردار است. باتمان‌قلیچ اساس کار مشارکت را بر پایه تقدیر و تشکر و ایجاد انگیزه در گروه دانست و افزود: نظام مشارکت راهکاری برای پیشرفت دنیای امروزی است و با این راهکار، اقتصادی پویا و نمونه به‌وجود می‌آید. وی افزود: در سال جهاد اقتصادی با بها دادن به نظام مشارکت می‌توان این نظام را از صنعت نفت به کل سیستم کشوری منتقل کرد. باتمان‌قلیچ ادامه داد: بیشتر صنایع و کارخانه‌ها به دلیل توجه ‌نکردن به مدیریت مشارکت تعطیل شده یا با شاخص 30 تا 40 درصدی در حال کار کردن هستند. مشاور نظام مشارکت وزارت نفت گفت: اصل و زیربنای نظام مشارکت، بهره‌وری از مغزها و استفاده از توان تمام نیروهای کاری یک مجموعه است.
وی تأکید کرد: با در اولویت قرار دادن مدیریت مشارکتی در سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها می‌توان سیستم مدیریتی جامعه را تغییر و به حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کمک کرد. باتمان‌قلیچ با بیان اینکه نظام مشارکت با زور و دستور پیش نمی‌رود، افزود: راه‌حل پویا کردن نظام مشارکت در برپایی تعامل مثبت با سایر افراد مجموعه است. مشاور نظام مشارکت وزارت نفت ادامه داد: میزان سود و صرفه حاصله از تأسیس نظام مشارکت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بسیار مطلوب بوده و این شرکت در وزارت نفت، از شرکت‌های نمونه و پیشرو است.
وی اضافه کرد: در مدت 10 سال از زمان اجرای نظام مشارکت در شرکت نفت، تاکنون 600 هزار پیشنهاد ارائه شده که 20 درصد آنها تصویب و بیش از 10 درصد آنها اجرایی شده است. باتمان‌قلیچ عنوان داشت: گاهی اوقات ارائه جزئی‌ترین نظر و پیشنهاد راهکار مناسبی برای برون‌رفت از موانع و مشکلات بوده که این در واقع از تأثیرات نظام مشارکت است.