اخبار گچساران

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳
 

بهره برداری از فرودگاه گچساران در مرحله نهایی قرار گرفت

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زیرساخت های فرودگاه یاسوج آماده شده است ، گفت: زمان بهره برداری از فرودگاه گچساران در مرحله نهایی قرار دارد. منوچهر حبیبی روز سه شنبه در گفت و گو ی افزود: با توجه به آماده بودن زیرساخت های این فرودگاه ، مراحل نهایی برای استفاده از این فرودگاه که شامل کسب مجوزهای خدمات هوایی و زمینی است در عرض یک ماه آینده آماده می شود.
وی به قراردادی مشاوره ای شرکت فرودگاه های کشور که با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال به فرودگاه گچساران پیشنهاد داده بود اشاره کرد و افزود: مبلغ مورد نیاز توسط معاونت عمرانی مهیا می شود.
حبیبی درباره زمین ترمینال این فرودگاه نیز گفت: با توجه به هماهنگی ها و صورت جلسات قبلی زمین مورد نیاز از طریق منابع طبیعی استان تا پایان هفته تحویل فرودگاه داده خواهد شد
باند فرودگاه گچساران سه هزار و 500 متر طول دارد که در حال حاضر آماده است ، هواپیمای فوکر 100 توان فرود آمدن و بلند شدن از این فرودگاه را دارد و ازنظر مشخصات فنی جزو فرودگاه های درجه سه کشور محسوب می شود.
ابنیه فنی این فرودگاه شامل 840 متر مربع و جایگاه آتش نشانی، ترمینال، باند، برج مرقبت ، تعمیرگاه ، تخلیه بار در 10 هکتار ایجاد شده است.