اخبار گچساران

تعلل در انتصاب فرماندارباشت ، چرا؟
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۸
 

در ساختار مدیریت اجرایی کشور فرماندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی و نماینده عالی دولت در هر شهرستان نقش محوری و تأثیرگذار در فرایند توسعه و پیشرفت و بهبود اوضاع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی دارد. به طوری که ایجاد هماهنگی ها بین دستگاههای اجرایی و اتخاذ تصمیمات راهبردی و ارائه راه حل های اساسی به دولت و همسو کردن نیروها و امکانات و جلب و بکارگیری حمایت ها و کمک های استانی و ملی در رفع چالش ها و مشکلات از وظائف ذاتی فرماندار دولت در هر شهرستان به شمار می آید.

تغییرات و جابجائی های مدیران در حوزه های مختلف و فرمانداری ها اگرچه امری عادی تلقی می شود اما این تحول اگر از شکل متعارف و طبیعی خارج شود تبعات و خساراتی برای شهرستان در پی دارد که در این راستا متأسفانه «باشت» علیرغم اهمیت و جایگاه و موقعیت سیاسی و اجتماعی و جغرافیایی در استان کهگلیویه وبویراحمد دستخوش این مشکل شده است.

مدت زیادی از شهرستان شدن باشت  می گذرد اما مسئولان استانی یا کشوری در انتصاب فرماندار جدید شهرستان باشت هنوز به تصمیم نهایی و قطعی نرسیدند و این تأخیر و تعلل در انتخاب و معرفی فرماندار شهرستان موجب نگرانی مسئولان و مدیران و مردم ولایی و شهید پرور باشت شده است.

با توجه به شروع سال و ایام پرکار دستگاههای اجرایی، توجه به مسایل مهم چون جذب و هزینه بودجه ها و لزوم حسن نظارت بر اجرای برنامه ها و عملکردهای دستگاهها، وجود مشکلات کار و کارگری و ضرورت رفع موانع بر سر راه احیاء طرحها و پروژه های مسبب، هدایت و فعال سازی دستگاهها در اجرای دقیق قانون هدفمند کردن یارانه ها، پیگیری مصوبات سفرهای استانی دولت، شرکت در جلسات راهبردی شهرستانی و استانی و پاسخگوئی به مراجعات و مطالبات مردم و تسهیل و سرعت بخشی روند کارهای شهرستان از ضرورت های اجتناب ناپذیر در انتصاب و معرفی هر چه زودتر فرماندار شهرستان باشت است که بایستی مورد اهتمام جدی استاندار و وزیر کشور قرار گیرد.

لذا انتظار می رود مسئولان محترم ذیربط از میان افراد مسئولیت پذیر، مدیر، انقلابی و بومی که بحمدالله تعداد آنان نیز کم نیست و در این زمینه قحط الرجال نیست، نسبت به حل مشکل این شهرستان اقدام کنند.